Olisi hommattava, ei siis läppäri vaan pöytäkone nämä saa halvemmalla. Tehoa pitäisi olla niin paljon että pelaaminen onnistuu tämän päivän peleillä, eli tupla ydin prossua kait tarvitaan siihen etc.
Hiljainen ja tehokas kone, ilman näyttöä. ehkä ilman käyttistä, koska jokainen valmispaketti taitaa sisältää home Vistan karsitun paskan. Mielellään ottaisin siihen täyspaketin, no tämä ei välttämätöntä voihan se ostaa myöhemminkin.
Edullinen ja hyvällä hintalaatusuhteella tietty.
Hinta saisi olla alle 700-600€ Merkillä ei väliä, ehkä Acer, ei kuitenkaan Fujitsu Siemensiä, mutta tämäkin mahdollinen jos on hyvä paketti, ei kusetusta.
Jotain ehdotuksia kiitos, millainen olisi tämän päivän koneen oltava jolla pyörii suhteellisen hyvillä asetuksilla myös nykyiset pelit. Melko vähän pelailen mutta ehkä taas innostus jossakin vaiheessa.
Uusi kone
Pöydälle
1
133
Vastaukset
- täsä.
Osassa xp ja osa ilman käyttistä. Älä ota konetta missä on celeron prosessori.
http://www.jimmspc-store.fi/listaa/10/183/18009
http://www.jimmspc-store.fi/listaa/10/183/18001
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895645
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232654Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1161460- 1851328