Voisiko joku kertoo suomeksi miten se Ronin ja Hermionen suudelma meni?
RON JA HERMIONE (SPOILAA!)
LUNAGINNYCHO
113716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Odota hetki!" Ron sanoi terävästi. "Olemme unohtaneet eräät!"
"Ketkä?" Hermione kysyi.
"Kotitontut, he ovat kaikki alhaalla keittiössä, eivätkö olekin?"
"Tarkoitatko, että meidän pitäisi saada ne taistelemaan?" Harry kysyi.
"En," Ron sanoi vakavana, "tarkoitan, että pitäisi sanoa niille että ne lähtevät pakoon. Emme halua lisää Dobbyja, emmehän? Emme voi määrätä heitä kuolemaan meidän takiamme -"
Basiliskin myrkkyhampaat putosivat kolisten Hermionen käsivarsilta. Hän juoksi Ronin luokse, kietoi kätensä hänen niskansa ympäri ja suuteli häntä suoraan suulle. Ron heitti syrjään myrkkyhampaat ja luudanvarren joita hän piteli, ja vastasi suudelmaan sellaisella kiihkeydellä, joka nosti Hermionen jaloiltaan.
"Onko tämä se hetki?" Harry kysyi hiljaa, ja kun mitään ei tapahtunut paitsi että Ron ja Hermione tarttuivat toisiinsa vielä lujemmin ja huojuivat paikallaan, hän korotti äänensä.
"HEI! Täällä on sota käynnissä!"
Ron ja Hermione erosivat toisistaan, kädet silti toistensa ympärillä.
"Tiedän, kamu," sanoi Ron, joka näytti siltä kuin häntä olisi lyöty äskettäin ryhmyllä päähän, "Joten nyt tai ei koskaan, eikö niin?"
"Unohda se, mutta entä Hirnytkit?" Harry huusi.
"Luuletteko että pystyisitte vain - vain pidättelemään itseänne kunnes olemme saaneet diademin?"
"Joo - hyvä on - anteeksi..." Ron sanoi, ja hän ja Hermione asettuivat keräämään torahampaita, molemmat punastuneina.
Jotenkin noin.
Toi oli oikein hyvä suomennos siitä :)
kiitos tosi paljon.
Ole hyvä vain. :)
Suudelmasta puheen ollen, olisitteko arvanneet että Hermionesta ja Ronista tulisi pari? En jotenkin ollut tullut ajatelleeksi sitä yhtään aikaisemmin, vaikka kirjassa oli selvästi jonkinlaisia vihjeitä. Mutta suudelma tuli yllätyksenä. :D
Siis uskomatonta.
Tuli ainakin mulle toi siis täysin yllätyksenä. En olisi ikinä uskonut siis ikinä. täytyy hankkii suomennos heti kun on mahollista kun olen vasta 12.
Olihan siitä niin paljon vinkkeja aiemmin, varsinkin PP:ssä. Oli päivänselvää, että Ron ja Hermy päätyvät yhteen, menevät naimisiin ja sitten lopulta hankkivat satapäisen lauman minikokoisia Roneja ja Hermioneja tai molempien risteytyksiä.
Tirskahdin tuossa viimeisen lauseen kohdalla. :D
Parempi oisin menny harryyn Hermionenkaa naimisii
Harry ja Hermione ei sovi yhteen
Harry ja Hermione ois ollu hieno pari.
RON LOVE HERMIONE! EI Harry.