Olen 16-vuotias (ja neitsyt) ja kiinnostunut kuukupista. Kuukautiseni ovat melko runsaat, joten mikä merkki sopisi parhaiten?
Kuukuppi
4
873
Vastaukset
- huom...
Ota huomioon, että se työnnetään sisään, siis jos olet neitsyt, niin ei välttämättä saa asetettua kunnolla paikoilleen.
- gsgsg
Jompi kumpi Lunette on varmaan ihan hyvä valinta. Molemmissa riittää tilavuutta ihan hyvin. Diva on myös tilava, mutta sen korkeus voi olla ongelma jos emätin on lyhyt tai kohdunkaula matalalla.
- luneten käyttäjä
Itsekin omistan luneten kupin ja olen 16 vuotias. (Tosin en neitsyt) Mutta luneten pienemmän koon uskoisin olevan paras. Tuossa Luneten pakkauksessakin lukee " Pienemmän kokonsa vuoksi se soveltuu käytettäväksi myös ennen ensimmäistä yhdyntää." Tosin en ole varma, että lukeeko muissakin tuollain :D Mutta kuitenkin.
- Kupi Do
Varsinaisestihan siis neitsyydellä ei ole tämän asian kanssa mitään tekoa, ainoastaan sillä, onko mahdollinen immenkalvosi syystä tai toisesta venytetty pois kupin tieltä. Itse suosisin suomalaista, ja koska kuukautisesi ovat runsaat, päätyisin Luneten isomaan eli aitoon ja alkuperäiseen kuppiin. Voit kokeilla _mahdollisen_ immenkalvosi olemassaoloa sormin: Jos sormia mahtuu emättimeen kaksi tai useampi, ei mitää huolta, jos ei mahdu, voit varovasti venytellä immenlalvoa vaikka liukastusvoiteen tai perusvoiteen avulla. Siten ainakaan neitsyys ei estä minkään kupin käyttöä. Jos emättimesi on erityisen lyhyt tai pitkä, saat varmasti tietoa ja suosituksia eri kuppimerkeistä Kuukuppikunta.fi:stä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855