Lapua-sivustolta katoilee omituisesti viestejä ja koko sivusto on välillä toimimaton pitkiäkin aikoja kun muut Etelä-Pohjanmaan sivut toimii. On herätetty jopa sensurointiepäilyjä. Missähän päässä on vikaa?
Lapua-sivusto
5
427
Vastaukset
- vika
sitä minäkin harmittelen onhan meillä muilutettu ennenkin
- muualla.
Tuskin teen "tekijänoikeusrikosta" kun kopioin pätkän tästä asiasta käydystä keskustelusta Yleistä Etelä-Pohjanmaa-sivuilta. Viimeisin epäily sensuroinnista koski ns. Kosolanristeyksen suunnittelua Lapualla.
"- - - - En ymmärtänyt sitä vanhusten loukkaamiseksi, vaan päinvastoin koin, että kirjoittajan mielestä Kosolanristeys on varsinkin vanhuksille (rollaattoreille) ja lapsille erityisen hankala.
Sheriffi on näköjään samaistunut elottomaan Kosolanristeykseen, katsoi tulleensa loukatuksi ja ruoska heilahti. Kuitenkin keskustelusäännöissä puhutaan vain ihmisten loukkaamisesta, ei liikennevalopylväiden.
Muutenkaan Lapuan sheriffi ei ole tehtävänsä tasalla. Sivulla esiintyy joku wanna-be-tiedottaja, joka kopioi Hesarin, Iltalehden ym. nettisivuilta merkityksettömiä juttuja, ja ne saavat kyllä säilyä palstalla. Keskusteluohjeissa sanotaan selvästi, että toisten juttujen kopiointi on TEKIJÄNOIKEUSRIKOS. Ellei sheriffi sitten ole tämä tiedottaja?"- ei ollut ...
... tekijänoikeusrikos! Pitäiskö tässä jo kääntyä Eniron puoleen?
- cccp
ei ollut ... kirjoitti:
... tekijänoikeusrikos! Pitäiskö tässä jo kääntyä Eniron puoleen?
johonkin puoleen pitäis pian kääntyä, ettei tule vanhanaikainen ddr- ja cccp-läinen fiilis
- Anonyymi
Onneksi tämä uutisten linkittäminen on vain väliaikaista. 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait263160Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3853Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68770Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3730Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha38637Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601- 41560
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20559Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3539- 40531