Kiistaton tosiasia on, että Nils Gustafssonin vammat olivat TÄYSIN erilaiset kuin muilla uhreilla. Minkä takia niin oli?
Gustafssonin
9
594
Vastaukset
- erilaiset ?
Miten muka?
- yksi jäi
...henkiin mielipuolisen hyökkääjän jäljiltä. No niin, NG- fanaatikot kysyvät kohta, että miten niin mielipuolisen?
- Ei Anjan vammat
yksi jäi kirjoitti:
...henkiin mielipuolisen hyökkääjän jäljiltä. No niin, NG- fanaatikot kysyvät kohta, että miten niin mielipuolisen?
kovinkaan erilaiset olleet, kuoli vasta tuntien kuluttua.
- totuudenpuhuja
Gustafssonin vammat olivat samanlaiset kuin kuolleiden uhrienkin vammat, ainoastaan paljonkin pahemmat.
Kuolleet uhrit pääsivät paljon vähemmällä kuin Gustafsson. Sen lisäksi he saivat ansionsa mukaan. - tiedätkin
totuudenpuhuja kirjoitti:
Gustafssonin vammat olivat samanlaiset kuin kuolleiden uhrienkin vammat, ainoastaan paljonkin pahemmat.
Kuolleet uhrit pääsivät paljon vähemmällä kuin Gustafsson. Sen lisäksi he saivat ansionsa mukaan.enemmän, mitä olet kertonut.Menetkö heti kertomaan tietosi tutkijoille, vai pitääkö minun ilmiantaa sinut?
- itse Bodomin
totuudenpuhuja kirjoitti:
Gustafssonin vammat olivat samanlaiset kuin kuolleiden uhrienkin vammat, ainoastaan paljonkin pahemmat.
Kuolleet uhrit pääsivät paljon vähemmällä kuin Gustafsson. Sen lisäksi he saivat ansionsa mukaan.murhamies, ainakin vaikuttaa siltä, että tiedät totuuden.Onko painanut mieltä kauankin?
- että, tuotanoin,
hän ei ole uhri, vaan ...
- groot
No joo - tähän aiheeseen on hieman vaikea ottaa kantaa puoleen tai toiseen, koska asioita on äärimmäisen vaikea todentaa ja on vain sana sanaa vastaan.
Epätarkkuuksia voi aina perustella sillä, että tapahtumista on kulunut niin paljon aikaa. Myös se, että Gustafssonia pidettiin alausta asti uhrina - eikä epäilyjä hänen syyllisyydestään juuri ollut - voi vaikuttaa siihen - että esim. Marjatta on unohtanut ollennaisiakin asioita illan tapahtusta.
Tietysti jos Marjatan tarina ja todistus joskus pystytään todistamaan tositarinaksi - olisi se Gustafssonin kannalta enemmän kuin kiusallinen juttu.
Nyt kun asia epätarkkuuksineen on todistusarvoltaan käsitelty on vain odotettava tuleeko kertomukseen tarkennuksia ja varmennuksia - esimerkiksi valokuva telttaseurueesta.- Baritonimarjatta
Kumma juttu, että edes poliisit eivät olleet kiinnostuneita mennä penkomaan Marjatan kellaria tai komeroita, jotta kuvia olisi löytynyt. He eivät siten edes itse uskoneet Marjatan juttuja!!!!
Ps. Ovatko Marjatta ja Heikki S tuttuja keskenään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3386321Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483776- 81933
- 52860
- 41810
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 67779
- 51761
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,130753Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14671