KUULKAAS

göjfähsäfjtgs

te jotka kyselette kokoajan voisinko olla raskaana kun menkat päivän myöhässä jnejne .. asia on niin että jos menkat ovat päivän myöhässä niin marssitte vaikka suoraan lähimpään apteekkiin ja ostatte testin jos siltä tuntuu jos se näyttää plussaa olette raskaana jos ei niin ette ole ja ne menkat sieltä kyllä sitten alkaa välttämättä ei tarvitse olla rinnat kipeet nipistelyitä tai muuta ja voi olla ihan hyvin raskaana itellä ainakin tuntui että nyt ne menkat alkaa sattu niin pirusti tein testin ja raskaana olin :) kyllä sen sitten itse tietää.. sain kyllä keskenmenon........ mutta älkääs nyt hätäilkö sielä et oonko raskaana enkö ole jne kyllä se raskaus testi näyttää sitten odotelkaa vaikka 2 päivää menkkojen myöhästystä ja sit ostatte sen testin niin varmaan näyttää :)

4

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mites olis

      kappalejaot??

      Meni mielenkiinto tarinaas, sori. Ei jaksanu lukee loppuun.

      • no voi että sua pientä

        oli oikein pakko tulla se sanoon et nyt kun sinulla ei ole kappaleen jakoja niin eipä mua oikeen paljon sun viästis kiinnosta hei kirjoitinkin koko viestin suurella sydämmellä sulle AIVO!!!


    • niimar

      Mikä ihme siinä on että, netti tuntuu olevan täynnä riidanhaastajia?

      Niinkuin tämäkin homma tässä, alkuperäinen kirjoittaja tuskin tahallaan jätti kappalejaot tekemättä, kirjoitti tärkeää asiaansa ja tuskimpa siinä kieleoppillisia juttujamme mietti.

      Tämä kun ei mielestäni ole mikään Äidinkielen tyyssija=)

      Toki on huomattavasti helpompaa lukea tekstejä joissa on kappalejaot, mikäli ne on pidempiä tekstejä, mutta kuitenkin...turhaa narinaa.

      • puhuu?

        Eikös tämä ole vauvakuumeilupalsta? Kappalejakojen kanssa tai ilman, niin eikös silloin saa purkaa mieltään esim. juuri raskausoireista ja kysellä muilta vertaistukea? Vai mistä täällä on tarkoitus keskustella? Silloin, kun itse aloin odottamaan esikoistani, pyörin kyllä netin odotus- ja kuumeilupalstoilla lukemassa muiden kokemuksia ja tuntemuksia raskauden alussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      87
      5439
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4722
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3027
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      88
      2955
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2564
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1976
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe