Mulla on nyt kohta kaksi viikkoa ollut kissanpentu 3-vuotiaan kaverina. Nyt on isompi kissa alkanut aina välillä lyömään pentua tassullaan. Sattuuko tämä pentua? Onko ihan normaalia? Vai pitäisikö asialle tehdä jotain? Pentu ei mitään ääntä päästä. Eikä isompi kissakaan näytä mitenkään uhkaavalta. Ensin oli sihinää ja murinaa, onkohan tämä tassulla lyöminen nyt niiden korvike? Ja suurimmaksi osaksi sitä tapahtuu kun ne leikkivät keskenään, että voiko se olla vain leikkiä?? Kauan on meillä tämä totuttelu kestänyt... Iso kissa ei meinaa hyväksyä pikkuista. On siinä silti jo suuri harppaus tapahtunut, kun viikon oli niin ettei mennyt metriä lähemmäs. Illalla molemmat juoksevat sellaista rallia. Toinen ensin edellä ja toinen perässä, sitten vuorot vaihtuvat. Välillä nukkuvat yhtä aikaa sängyllä sulassa sovussa...
kissa lyö pentua tassullaan???
4
1438
Vastaukset
- miukumaukumiukku
leikkiä se vaan on.
- meillä kans
Meillä kans isompi lyö pienempää tassulla, päähän yleensä.. Mutta ei tuo pienempi siitä hätkähdä, se on alkanu tekemään samalla tavalla, joskus mätkäsee isompaa päähän jos sattuu ylettymään. Leikkiä se vaan on, tai jos ei leikkiä niin kissan tapa opettaa pienemmälleen rajoja.
- meillä
Myös meillä läpsitään päähän. Välillä nopeesti ja välillä tosi hitaasti nostetaan tassu toisen päälle ja työnnetään poispäin, siitä se leikki sitten lähtee käyntiin :)
- sopeutuminen
näyttää menevän kaksi viikkoa ja noin hyvin pärjäävät .
meillä kaksi kuukautta eikä ylenpiä ystäviä vieläkään ravaavat kyllä välillä ja kovia painiottelujakin on läpsimistä ja sähinää mutta mielestäni kuitenkin suht hyvin.
aikaa toisilla vaatii. mutta tottuvat kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648