Shyroomiin, SHY;n jäsenet

City-shyläinen

Kaikki shyläiset, pois epäluulot "sisäpiiriä" ja "Verkonkutojia" kohtaan, ja TSEKKAAMAAN SHYROOMISTA VÄISKIN MAINITSEMAT TÄRKEÄT KIRJOITUKSET
http://www.hypnologia.com/shyroom/login/index.php

Jos et uskalla itse kirjoittaa, niin voihan sitä edes lukea! Mistä tässä pikakokouksessa oikeasti on kyse, mistä hoppu? Ketkä yhdistystä todellisuudessa hallitsevat?

Ehkä kokouksessakin voitaisiin keskustella SHY:n hallituksen vastuusta Hypnologian valitettavasta kirjoittelusta!? Olisiko aika jo kypsä tehdä pesäero viime vuosien hallitusten toimiin ja mystiikkamaisterien "tajunnallisuuteen"?? Miksi kaikki järjestöt nauravat tai kummeksuvat SHY:n suggestoterapiaa? Menivätkö sisäpiiri ja Verkonkutojat intomielessään hakoteille??

Meidän Väiski: "Shyroomissa on muutama kirjoitus, joita toivoisin kaikkien vielä jäsenenä olevien lukevan. Ne antavat valaisevaa tietoa mm. sisäpiiristä sen jäsenistä ja toiminnasta."

"Itse en ymmärrä kiireellisyyttä päätöksen teossa ja pidän epädemokraattisena kokouksen ajankohtaa (maanantai 20.8.2007, kello 17, Kaisaniemenkadulla), joka varmuudella estää maakuntien jäsenten osallistumisen."

Väiski: "Kokouskutsussa on mainittu ainoana asiana sääntöjen 7 ja 8 §:ien muutos (vuosikokouksen pitämisen ja tilien valmistumisen ajankohdat), jolle on saatava kahden kokouksen hyväksyminen.
Muista kuin kokouskutsussa mainituista asioista ei voida tehdä päätöstä. Tietysti kokouksessa voidaan keskustella mistä tahansa – vaikkapa Hypnologian linjauksista ja päätoimittajan anteeksipyynnöstä lääkäreille."

3

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • å4ti492t

      Olisi jo aika SHY:n ryhdistäytyä. Vai ollaanko liian myöhään asialla? Kiihkeä vaihtoehtoisuus ja "tajunnallisuus" jo pysyvä osa shyläisyyttä?

      • Von Beck

        Hypnoosiin liittyy usein muuttuneiden tajunnantilojen käyttö yhteytenä henkimaailmaan. Joskus henkimaailmaan pyrittiin myös unessa. Transsitilaa haettiin mm. huumaavilla aineilla, rytmikkäällä musiikilla ja laululla, toistuvilla tanssiliikkeillä ja muilla toistuvilla rituaaleilla. Pakanallisessa Suomessakin tietäjien kerrotaan langenneen loveen, mikä on tulkittu vajoamiseksi transsiin. Suomalaisesta tietäjälaitoksesta puuttuvat kuitenkin monet piirteet. Shy on langennut näihin oppeihin ja paluuta ei ole...


    • potilasjärjestöläinen

      no mikäs tämän "SHY:n" kanta potilas- ja kuluttajanoikeuksiin sitten on? lahko tulee mieleen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      322
      5616
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      74
      5129
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4196
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3871
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3534
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      120
      3220
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      92
      3095
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2229
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2158
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2108
    Aihe