Hei,
Tarkoitus on tulla autolla päiväksi Kultahietikolta Sunny Beachille tutustumaan ja kyselisinkin vinkkejä, mitä tuona päivänä kannattaisi tehdä ja nähdä siellä?
Lähinnä on tullut luettua vain tuosta Kultahietikosta ja lähtö lähenee, joten josko täällä palstalla osaisitte antaa hieman tietoja Sunny Beachin jutuista. Mitä neuvoisitte siellä nopeasti käväisevälle turistille koettavaksi?
Kiitos suuresti vastauksistanne jo etukäteen ja mukavaa matkaa kaikille reissuun lähtijöille :)
SB päivässä: "must" jutut?
5
1195
Vastaukset
- jap-82
Kultahietikko ja Sunny Beach ovat toistensa kopioita. Itse turistialueet eivät juurikaan eroa toisistaan. Nessebarissa suosittelen käymään jos jotain erilaista haluaa.
- fuz
Sunny Beachilla on lähinnä rantaa ja katuja täynnä ihmisiä ja pieniä kauppoja, kuten ylempikin niin suosittelen ehdottomasti Nessebaria! Raunioita, pieniä katuja, edullisempia kauppoja, vähän rantaa sielläkin jne.
- Nessebariin siis!
Hei,
Kiitos vielä vastauksistanne. Aloin itsekkin miettiä, että Sunny Beach on varmasti pitkälti samaa turistimenoa ja rantaa kuin kultahietikkokin. Nessebaariin siis suuntaamme tuon päivän aikana.
Kannattaako Nessebarissa vain kävellä ympäriinsä ja yleisesti katsella paikkoja, vai osaatteko sanoa sieltä jotain erisyistä nähtävää, mikä kannattaisi tuon päivän aikana katsastaa?
Matka lähenee...! :) Mukavaa lomaa muillekkin lähtijöille! - fuz
Nessebariin siis! kirjoitti:
Hei,
Kiitos vielä vastauksistanne. Aloin itsekkin miettiä, että Sunny Beach on varmasti pitkälti samaa turistimenoa ja rantaa kuin kultahietikkokin. Nessebaariin siis suuntaamme tuon päivän aikana.
Kannattaako Nessebarissa vain kävellä ympäriinsä ja yleisesti katsella paikkoja, vai osaatteko sanoa sieltä jotain erisyistä nähtävää, mikä kannattaisi tuon päivän aikana katsastaa?
Matka lähenee...! :) Mukavaa lomaa muillekkin lähtijöille!Nessebarilla tarkoitan lähinnä sitä vanhaa Nessebaria, eli se saari. Siellä on muureja ja kauppoja sun muita, alue on sen verran pieni että sen ehtii päivässä kiertää ja kaikki paikat löytää :) eli ei siellä mitään sillä tavalla erityistä ole, ellei kirkkoihin halua tutustua. Ainakin st. Stefanoksen (tms) kirkko on aika pieni, että sekin on äkkiä katsottu. Ja maksaa 4 levaa että menee sinne sisälle.
- löytyy
fuz kirjoitti:
Nessebarilla tarkoitan lähinnä sitä vanhaa Nessebaria, eli se saari. Siellä on muureja ja kauppoja sun muita, alue on sen verran pieni että sen ehtii päivässä kiertää ja kaikki paikat löytää :) eli ei siellä mitään sillä tavalla erityistä ole, ellei kirkkoihin halua tutustua. Ainakin st. Stefanoksen (tms) kirkko on aika pieni, että sekin on äkkiä katsottu. Ja maksaa 4 levaa että menee sinne sisälle.
myös arkeologinen museo,itse kävin siellä katselemassa,oli ihan mielenkiintoinen paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809