hölmö kysymys

hölmö :)

Mooi!:) Tää on nyt kyllä vähän noloa, mut no joo.. Mä oon vihdoin löytänä itselleni ensimmäisen tyttöystävän(ja voi jessus mä olen onnellinen!!:D). Jossain vaiheessa tulee varmaan se hetki ku pitäis tehdä SE...mut kun en mä hitto soikoon tiedä miten SE tehdään tyttöjen kesken!! Voiskohan joku mitenkään auttaa mua ja antaa jotain pientä vinkkiä?..pliis:)

6

1602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Villikeiju

      sitten kun on sopiva tilanne, ei kannata liikaa kiirehtiä. Kun hyväilee toisiaan niin siinä samalla aina huomaa mitä seuraavaksi tekee, jos on rentona eikä pingota liikaa. Toisaalta kannattaa huomioida, että kaikkia hieman hermostuttaa ensimmäisellä kerralla, eikä se haittaa mitään. Voi myös ajatella mikä tuntuisi itsestä hyvältä sekä kysyä toiselta suoraan mistä hän pitää. Oikeastaan kysyminen on suorastaan suositeltavaa.

    • niin kauan

      kuin se tuntuu siltä että sun pitää tai täytyy. Kyllä se siitä sitten kun annat asian kyteä ja edetä teidän tahtiin eli sun ja hänen. Mitään kiirettä ei ole ja se ei ikinä ole pahaksi että tietää mistä itse pitää.

    • Tyttö vaan

      Minäkin olin tammikuussa ihan aloittelija, kun löysin oman kullan ja rakastuin. Olin niiiiin hermostunut kun oli "ekan kerran" paikka. Mutta niin se vaan luonto ohjaa tikantyttären puuhun tässäkin asiassa. Kaiken A ja O on tietysti hellyys. Kaikkea hyvää teille!

      • Catsy_666

        Ihme juttu, miten luonnostaan se tulee siinä vaiheessa kun tarvis on. Vähän on tuo Kullannuppu II ollut innovatiivinen joskus eli hakenut asentoa.


      • IHAN IHANAA
        Catsy_666 kirjoitti:

        Ihme juttu, miten luonnostaan se tulee siinä vaiheessa kun tarvis on. Vähän on tuo Kullannuppu II ollut innovatiivinen joskus eli hakenut asentoa.

        Itsekkin olin samoissa ajatuksissa, eikä ees niin kovin kauaa sitten. Jännitin kovasti. No suositus on ettei heti puhiin hyppäisikään, koska aina parempi mitä paremmin toisen tuntee ja on muutakin kuin tekeminen mielessä.

        Kaikki tuli minulle itselle eteen hyvin luonnostaan ja huomasinkin ettei siinä sen ihmeemmistä kepulikonsteista olekkaan kyse :) Suosituksiini kuuluu myös ettei lähde toimiin humalapäissään. Olen kuullut kavereiden juttuja seikkailuista mistä ei juuri ole muistikuvia tai sitten on jäänyt tosi paska fiilis.

        Tsemmppiä, kyllä se siitä sitten kun on sen aika


    • Nainen kyllä tietää

      Niin tyhmää ei olekaan, joka suunniteltua rakastelua kyselee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3545
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3330
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2781
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      45
      2527
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1268
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe