Paras ja Huonoin häälahja

jonka olette saaneet

Muistan saaneeni kauan sitten (siitä todella paljon aikaa noin 30v).
Paras oli miehen täti osti ensimmäiset huonekalut lamppuineen mattoineen päivineen, me kävimme itse ensin kaupassa ja valitsimme haluamamme ja hän hoiti laskun. (oli lapseton täti, joten piti miestäni melkein poikanaan)


ja huonoin oli pyöreä pieni taulu jonka sisällä kuivakukkasia, yhäkin kyllä on seinällämme, mutta pistetty vähän kauimpaiseen nurkkaan.

6

4012

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lämmittää mieltä

      Minä en huonoja lahjoja saanutkaan. Tai ainakaan minulla ei ole tarvetta moittia saamiamme lahjoja. Meidän suosikkimme on kuitenkin iso valokuvakehys, johon on laitettu 5 vuotiaan kummipoikamme piirrustus perheestä, jonka haaveilee kummisetänsä ja -tätinsä perustavan. Harakanvarpailla on kirjoittettu jopa tulevien 8:n lapsemme nimet :D. Tämä lahja jää varmasti parhaiten mieleen häistämme. On saanut jo oman paikkansakin hääkuviemme välistä.

      Hyvän lahjan ei tarvitse olla kallis, muodikas, suuri... riittää kun se on annettu puhtaasta ilahduttamisen halusta.

      • sitä

        ollaan niin vaatimattomia, tuossa yläpuolella. Harmi kun kaikki vieraat eivät tuoneet teille töherryksiään.


      • lämmittää mieltä
        sitä kirjoitti:

        ollaan niin vaatimattomia, tuossa yläpuolella. Harmi kun kaikki vieraat eivät tuoneet teille töherryksiään.

        Minä ymmärsin aloitusviestin muiden kokemusten ja mielipiteiden kysymiseksi. Kaiketi olin väärässä. Olisiko tähän pitänyt sitten listata kaikkein kallein lahja parhaaksi??? Ja haukkua maan rakoon oman rakkaan kummipojan piirrustus? Minä tiedän aivan hyvin, ettei se taatusti rahallisesti ole arvokkain lahja, jonka saimme, mutta se on meidän mielestämme se paras.

        Muutenkaan me emme suuresti häälahjoja saaneet, koska kutsuimme vain 20 henkilöä ja pyysimme, etteivät he toisi lahjoja. Me halusimme jakaa onnemme heidän kanssaan, saada heidän nauttia heidän seurastansa juhlissamme. Lahja ei yksinkertaisesti ollut niin tärkeä seikka.

        Olen pahoillani, jos aiempi viestini sinua ärsytti. Anteeksi en kuitenkaan aio pyytää; kirjoitinhan vain omia tuntemuksiani.

        p.s. "Harmi kun kaikki vieraat eivät tuoneet teille töherryksiään." -Luulen, että se olisi ollut kiva seikka.


    • enää

      Pyrex tuotteita ei kannata ainakaan toivoa, takuusta huolimatta eivät vastaa valmistusvirheistä.

    • oli kun...

      eräs tuttuni oli tehnyt videokuvausten ja valokuvien perusteella minulle editoidun historiikkiohjelman muutamista tapahtumista, joissa olin ollut mukana. Aikaa tapahtumista oli jo kulunut sen verran, että nostalgia nostatti ohjelman arvoa.

    • oli ehdottomasti

      puinen, itse huolella tehty lääkekaappi! Siihen on maalattu valkoisella risti(sellainen mikä lääkekaapeissa yleensä) ja sen keskelle sydän!
      Tosi söpö.
      Sisällä oli kaikkea pientä hauskaa, hullunkurinen "leppäkerttu"- maskotti mikä oli täynnä sydämiä, sydän-suklaata, Rakkautta on... -kirja jne.
      Arvokas ja kaunis, ja tosi tarpeellinen. Ei itsekään keksitty toivoa lääkekaappia. Mahtavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe