Hei!
Täytyy käydä pitkästä aikaan katsomassa, mistä täällä nyt puhutaan.
Ainakin uusista kirjoista. Ne on tosi hyviä=). Huomasitteko muuten Eventissä olleet, että videolla kommentoi kirjoja myös näyttelijä Erika Christensen? Hän esittää nelosen Kuuden ketju -sarjassa Mae'ta. Hän on ollut myös Traffic-elokuvassa.
Terveisiä kaikille, jotka tunnistaa =).
Kim-RubberSoul
Uudet kirjat =D
4
237
Vastaukset
- Dekkari.
...ei sinua ainakaan voi moittia omaperäisten nimimerkkien käytön puutteesta....
kertoohan se nimimerkkikin kirjoittajastaan jotakin...
Kumista kiksejä vai tarkoittaa se pomppimista joka puolella jonkun käskystä????
Mitä mieltä olet muuten Ronin oppien muuntelusta,mitä tuo Taavetti nykyjään harrastaa???
D :) - Dekkari.
Onko tuo otsikkosi "Uudet kirjat =D" ymmärrettävä,että tukka pystyssä uusien kirjojen kimppuun ?
D :) - typeryksille...
nuo näyttelijät ja muut julkimot. En todellakaan katsoisi, että julkkikset ovat sellaisia tietäjiä, että heidän kuvitelmiinsa jonkin asian hyvyydestä, tai huonoudesta kannattaisi luottaa.
Scientologit näyttävät karvansa vähän joka mutkassa, myynti, myynti, myynti - siinä se sielu.
Vastattakoon valmiiksi, että ei julkkiksen kuuluminen johonkin ole paha asia, mutta ei se kyllä kelpaa suosituksesta kuin hölmöimmille.
Vertailun vuoksi, katsopa mihin uskontokuntiin kuuluu eniten julkkiksia - eiköhän kallistu jollekin kristinuskon lahkolle, kuten kristinuskon kovimmalle väärentäjälle, katoliselle kirkolle (joka ei tunnusta olevansa lahko, sen paremmin kuin scientologiakirkkokaan tunnustaisi olevansa oravakirkko), jolla on kyllä taustalla samaa kuin scientologiallakin - raha, raha ja raha, sekä valta, valta ja valta. - tunnustus?
Kumisieluhan pitää olla, että voisi joustaa oravakirkon uusiin kirjoihin, jotka ovat muuteltua scientologiaa.
Lässyin selityksin peiteltyä valhetta, jolla on selitelty muutoksia, uskovat monet, mutta eivät kaikki.
Scientologian etiikkamääritelmäkin on varmaan muutettu siten, että suurinta hyvää edustaa kirkon oma propagandatoimisto. Jos et usko, painu pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2704388Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653557Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591875Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251765Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991466Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341001Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18919en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va119875Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235870