Rainbow HAMMER 12

onko kellään kokemusta kestääkö miten hyvin jne, vahvistin antas tolle 4 kytkentään 700rms
31786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kokemuksia on. Aikas paljonkin.
Teet subille oikean kokoisen, tiiviin ja tukevan kotelon.
En usko että petyt.
Ei toi mikään dB monsteri ole, mutta LAADUKAS elementti.
Suosittelen 38l refleksikoteloa, 3" aeroport 24cm pitkä.

Äänestä
  • Ei tuo elementti maksa paljoo enempää valmiissa tehdaskotelossa. Vaikuttas ihan asialliselta kotelolta ja tukevalta. Tehty 22mm mdf levystä ja kaiutin piuhatkin sisällä 4mm. Sen oon huomanna käytössä että matalilla taajuuksilla refleksi putki pitää hieman ääntä mutta eipä tuo toisaalta kuuntelua mitenkää haittaa. Ei tuo maailman matalimmalle toista voimalla mutta testi äänten mukaan 35 hertsissä jymistää vielä mukavasti. Hyvinhän se toistaa että tuskin subia oon vaihtamassa.

    Äänestä

  • tehdaskotelossa kirjoitti:

    Ei tuo elementti maksa paljoo enempää valmiissa tehdaskotelossa. Vaikuttas ihan asialliselta kotelolta ja tukevalta. Tehty 22mm mdf levystä ja kaiutin piuhatkin sisällä 4mm. Sen oon huomanna käytössä että matalilla taajuuksilla refleksi putki pitää hieman ääntä mutta eipä tuo toisaalta kuuntelua mitenkää haittaa. Ei tuo maailman matalimmalle toista voimalla mutta testi äänten mukaan 35 hertsissä jymistää vielä mukavasti. Hyvinhän se toistaa että tuskin subia oon vaihtamassa.

    Löin tehdaskotelon ja elementin tiedot tohon autosoundin laskuriin niin taitaapi just 35 hertsin paikkeille viritetty toi kotelo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jukka kirjoitti:

onko kellään kokemusta kestääkö miten hyvin jne, vahvistin antas tolle 4 kytkentään 700rms

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu