Kannattaako? Millasta palkkaa, kellää tarkkaa tietoa? Työsuhde-edut? Yleisesti millainen työantajana?
Maksetaako ylitöistä?
Maksetaako ylitöistä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
huono kokemus Veikolla työskentelystä. Olin eräässä Varsinais-Suomen toimipisteessä vajaat pari vuotta sitten. Kaksi kuukautta sinnittelin ja sitten palasin vanhaan työpaikkaani riemusta kiljuen. Kyseisessä myymälässä oli ammattitaidoton ja suorastaan typerä päällikkö, joka tosin onneksi oli 75% ajasta sairaslomalla, tuotekoulutus tapahtui omalla ajalla, liikkeen avaaminen ja sulkeminen ei kuulunut työaikaan, osa työkavereista ilkeitä ja kateellisia, jos joku toinen teki hyvät kaupat, perehdytys heikko, työterveyshuolto tökki, perupalkka kahden ekan kuukauden jälkeen olisi ollut 900 euroa (sis. kaikki lisät!!!) ja provikat niin pienet, että en olisi moisella palkalla elänyt. Jos saat paljon kaupaksi kalliita taulutelkkuja, voit tienata edes jotain mutta, jos olet hyvä asiakaspalvelija, etkä juokse kahvihuoneeseen karkuun mummoja, jotka tulevat ostamaan alennushellaa, on taloudellisesti kannattavampaa ryhtyä vaikkapa porrassiivoojaksi.
Se mainos radiosta. käännän kanavan heti. sitä räkätystä jaksa kuunnella.
Veikko oli ennen hyvä ja mukava työpaikka mutta nyt näyttää käyvän niinkuin monelle firmalle et kasvaa liian nopeasti ja pienen firman johtamiseen tarkoitettu väki ei pysy mukana vaan alkaa rapistua pikkuhiljaa ympäri maata.Selvimpinä viitteinä henkilökunnanvaihtuvuus ja ulospäin huokuva henkilökunnan eripuraisuus "ei kuulu mulle".
Ettei vaan kävis niinkuin vanhassa sanonnassa "Levis/hajos kuin Elanto" , ei ole enää kuulunut lausetta "kyllä onnistuu"
jos esim.vertaat gigantin myymälöihin, sehän on menny ihan itsepalveluksi, ja erittäin tyytyväinen olin raision myllyn koneeseen, tahdikkuus huipussaan(paitsi se möree misu siin kassalla)mut kaupat tuli kuitenkin ja lääke oli asiantunteva myyjä oikeassa paikassa oikeaan aikaan