paljonkos kärsis?

elikkä. valra 6400:seen pitäs ruuvata syöttöä paljonkos kannattais laittaa meinaan hyöty/haitta suhteessa.
112149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

jospa se hyötysuhde olis paras.

Äänestä

, jos tarvii kysellä. Sama kuin pikkupojilla mopojen kanssa, rassaavat pakoputkia ja luulevat saavuttavan jotakin, että kulkis paremmin.

Äänestä

Tehoa hevosvoimmia ja vääntöä se tuo lisää. Tiedän siitä ku meidän case 885xl on ruuvattu ja meinataan ruuvata myös tuo meidän uusi case ih jx1100u ku takuu menee umpeen.

Äänestä

Nii joo ja vähentää löpön syömistä ihmeen vähäiseksi.

Äänestä
  • kotikylillä yksi kylän viisaimmista miehistä ruuvasi syöttöjä talven linkouksia varten suuremmalle ja kehui kovasti kuinka nyt saa ajaa vaikka kuinka isolla vaihteella ja lumi vaan lentää no linkosi sen yhden talven ja siirsi traktorin seisomaan varasto rakennuksen taakse kun ei nykyään enää oikein toimi ,paska traktori vai mitä?

    Äänestä

  • noi se menee kirjoitti:

    kotikylillä yksi kylän viisaimmista miehistä ruuvasi syöttöjä talven linkouksia varten suuremmalle ja kehui kovasti kuinka nyt saa ajaa vaikka kuinka isolla vaihteella ja lumi vaan lentää no linkosi sen yhden talven ja siirsi traktorin seisomaan varasto rakennuksen taakse kun ei nykyään enää oikein toimi ,paska traktori vai mitä?

    Jep.

    Äänestä

pistä siihen cooleri ja 900:sen suuttimet ja muuta pumpun ennakkoa sit syöttöä ni rupee ösähtelemään vallu !.

Äänestä

Senverran, että kun kaasautat, putkesta tulee tummanharmaa (ei musta) nätti savu

Äänestä

jakaja pumppu vai rivipumppu?jos stanadynen on niin et voi itse lisätä syöttöä ,joutuu vaihtamaan elementit punpun sisään,on kokemusta ja veto kyllä korjautuu huomattavasti ja laitoin vielä intercoolerin itse siihen ja on kestänyt.

Äänestä
  • tuovatkin!

    Äänestä

joo rivipumppuhan siinä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


6400 kirjoitti:

elikkä. valra 6400:seen pitäs ruuvata syöttöä paljonkos kannattais laittaa meinaan hyöty/haitta suhteessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu