OIKEESTI! mihin kaikki punk vaatteet on kadonnu kaupoista?! :-O Asun Uudella maalla, eikä mistään kaupoista löydy punk vaatteita !! Voiko joku kertoo hyvii kauppoi mist voi löytää?! Ja ois viel hyvä et se ois lähel uutta maata eli lähel hesaa !! Ja kertoisitteko ( haluavat ) vähä punk tyylist :-D omii juttuja :-D pukeutumisest, jne .. KIITTI!
punk tyyli !!
2
953
Vastaukset
- meetwurstinakki
Joo voin kertoo.. Yks melko tietämisenarvonen juttu on DIY, eli do it yourself. Sillä asenteella vois lähtee liikkeelle. Mut jos ei osaa, niin kirpparit on kivoja kans.
Sit tietenkin aika tärkee juttu on myös oma maku. Kun tietää millaisista vaatteista tykkää, niin sehän luonnollisesti helpottaa asiaa.
Ja eikös se ole ihan positiivista, että ne on kaupoista kadonneet.. Sehän tekee shoppailusta vaan mielenkiintoisempaa. Mutta mikäli sinulla on rahaa enemmän kuin mielenkiintoa vaatteiden metsästykseen ja haluat olla punkkari 2000-luvun tyyliin, niin mene vaikka Backstreettiin. Kallista, mutta varmaan saat jotain virikettä. Löytyy esim. Forumista. Ja käy tsekkaa Lindexin lastenosasto, sielt saa nykyään hei skottiruutuhousui ja pääkallopaitoi. :'D
Sit aijon päteä vielä sen verran, että heitän vähän biisiä kehiin, mulle se aikoinaan ainakin selvensi asiaa.. (joojoo näit ei sais oikeesti kopsata, ehheh..)
Pelle Miljoona - Mitä on punk?
Tee itsellesi punk-paita
katso ohjeet Helpistä
hakaneula poskeen
vaikka vähän koskee
tukka poikki vihreäksi
potki kaikki sileäksi
pure sylje mellasta
haasta riitaa ja hajoita
Mitä on punk? no ei ainakaan tätä
bisnesmiesten teinimuoti mielestäsi jätä
tosi punk on taistelua sinun puolestasi
älä ole kuten muut vaan löydä oma itsesi
Muista olla anarkisti
se on punkin muoti-ismi
lue kaikki punkista
se löytyy nuorten lehdistä
partakoneenterällä sun täytyy joskus viillellä
ketään et saa rakastaa
sun täytyy kaikkia vihata
Mitä on punk? no ei ainakaan tätä
lehdistön valheet uskomatta jätä
tosi punk on iloa ja energiaa
tosi punk on todellista anarkiaa
Älä ole punk, jos olet niin tyhmä
että teet kaiken niin kuin tekee ryhmä
älä myöskään usko minua vaan sydäntäsi
se kyllä aukaisee sinun silmäsi
-
Aaah ihanaa päteä näillä mun olemattomilla tiedonjyväsillä.. - sikamikanico
nii käytä OMAA mielikuvitustasi. punk tyylissä on just se pointti et pukeudutaan vaatteisiin joihin kukaan muu ei pukeutuisi. ja ei se pukeutuminen ole NIIN tärkeä kuin asenne.
Itse olen ainakin ilonen et ne punk vaatteet katos kaupoista nii ei tartte katella niin wanabe punkkeja.
Itse lähinnä ostan kirppiksiltä tai teen vaatteeni itse. mielikuvituksen käyttö on sallittua jopa suotavaa... en siis pukeutumiseltani ole punkkari vaan ihan oma itseni mutta paljon on yhtenäisyyksiä punk-tyyliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455010Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481149- 131063
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10101981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy75950Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2852Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27713