Naiset ovat valtaamassa yliopistot ja korkeat virat,kohta naiset määräilevät miehiä halujensa mukaan.Mitähän miehille tulevaisuudessa tapahtuu olisi mukava lukea mielipiteitä.
Tsemppiä miehille
8
1482
Vastaukset
- Catsy_666
Sitä kohtaa on odotettu niin kuin jehovat maailmanloppua.
- ohikulkenut heteromies
Tylsä todellisuus on se että tätä maailmaa vievät eteenpäin varsin rumat keski-ikäiset miehet jotka päivän päätyttyä ottavat pari pinttiä kaljaa pubissa ja keskustelevat mitä tehdään seuraavaksi.
Catsyn kanssa samaa mieltä, älä pidätä hengitystä kun odottelet. - tapahtuu
että palkkaero naisten ja miesten välillä kasvaa, koska miehet hakeutuvat rahakkaisiin teknillisiin tai sporttisiin testo-ammatteihin. naisilla alkaa loppuun palaminen, naisten alkoholin käyttö lisääntyy, mistä seuraa väkivaltaongelma ja lasten laiminlyönti, viittaan espoon tapaus.
maisterin papereita saa halutessan korkeakoulusta, kun omaa kyllin vahvat perslihakset kuunnella ja kopioida tenttimateriaalia. akateeminen koulutus ei korvaa spatiaalisia ja matemaattisia kykyjä, jotka miehillä on ylivoimaiset.
suomessa lainsäädännöstä vastaa eduskunta, jonne valitaan yli puolet miehiä kansanedustajiksi. miehet käyvät tulevaisuudessa entistä enemmän seksipalveluliikkeissä eli bordellieissa ja ostavat omilla rahoillan upeita uusia autoja. miehet tekevät myös kaikki uudet merkittävät keksinnöt, naiset keksivät ainoastaan uusia hymiöitä (smiley) ja uussanoja. niinkuin ihQdaa ja jakovara. :))- kyllä
jokseenkin söpöä että "..ostavat omilla rahoillan upeita uusia autoja.." pojillakin on unelmia.
- kuten ennenkin
Tavalla tai toisella. Ehkä naiset muuttuvat ajan myötä yhä enemmän miesten kaltaiseksi. Yhtä asiaa en vain miehenä ymmärrä. Miksi joku sitten haluaisi muuttua sen kaltaiseksi mitä itse vihaa?
Onko se sittenkin kateutta vai mitä?- kuis se
nyt onkin noin???Täälähän alvariinsa toittotetaan ettei lespot vihaa miehiä, ne ei vai halua miehiä, ei kiinosta siis!!!???
- Catsy_666
"Miehet pärjäävät
Kirjoittanut: kuten ennenkin 11.8.2007 klo 11.45
Tavalla tai toisella. Ehkä naiset muuttuvat ajan myötä yhä enemmän miesten kaltaiseksi. Yhtä asiaa en vain miehenä ymmärrä. Miksi joku sitten haluaisi muuttua sen kaltaiseksi mitä itse vihaa? "
On tuon naapuripalstan juttu enemmänkin.
Ei kukaan halua muuttua miksikään. Sukupuoli-identiteetissä on joustovaraa intressien mukaan.
Minä olen aika paljon melko androgyyneissä urheilureleissä. Se ei tarkoita sitä, että haluaisin olla androgyyni. Mutta sukupuoleni joustaa niin, että minä voin pitää urheiluun sopivaa vaatetusta. Kuitenkin haluan olla femmempi. Vastaavasti high femme tyylinä väsyttäisi minua pitemmän päälle, se tuntuisi teennäiseltä.
- On ohi
Miehistä tulee raskasta fyysistä työtä suorittavia orjia, joita naiset alistavat niin kuin miehet naisia ennenvanhaan. Jostain joskus nousee miesten vapautusliike ja kuppi kääntyy taas toisinpäin. Perpetuaalinen liike.
Vakavasti ottaen kysyisin ennemmin haluavatko naiset ottaa sen roolin, josta he ovat miehiä syyttäneet? Eli turmeleeko valta naiset siinä missä miehetkin? Todennäköisesti.
Kun tuo turmelus on nähty, niin sitten voidaan aloittaa keskustelu todellisesta tasa-arvosta ja siitä miten se voitaisiin saavuttaa, mistä pitää luopua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854960- 432756
- 952724
- 1982390
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj281953- 1331949
- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161471Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3581279Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51249