olisko tämmöne hyvä setti? http://www.varusteleka.fi/~i9gAx0000001/?Y999=PIF&Y104=bw-gbjgrrs, http://sabe.fi/airsoft/index.php?prodid=386&grpid=6, 2x toi toinen noista lippaista http://www.proairsoft.com/acatalog/, toi eka http://www.proairsoft.com/acatalog/.
Onko hyvä setti?
tkusofter
12467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.varusteleka.fi/~v5KQx0000001/?Y999=PIF&Y104=vpr-vestsfod
Noh, ei ensimmäinen ase tarvitse olla huonoin jos rahaa ja innostusta harrastukseen riittää. Reppu on juu turha, koska osumasta siihenkin otetaan. Ja reppua ei voi kantaa tommosten Viper liivien kanssa. Mutta ase on hyvä ja liivitkin.
Yhteen veto: Hyvä setti!
ihan hyvältä setiltä tuo näytti. oletko softannut kauankin? aloittelijoiden ei ehkä kannata ostaa heti sähkötoimista asetta..
kaikkille airsoftista ja parkourista kiinnostuneille:
www.freewebs.com/parkour-jengi
Oletko aloittamassa harrastusta vai pelannut jo pitempään? Jos olet vasta aloittamassa niin suosittelisin ensimmäiseksi aseeksi jousitoimista pistoolia. Aseesta en osaa sanoa, mutta minusta tuo reppu on aika turha. Scenaarioissa siitä voi olla hyötyäkin.
Sitä ja sitä. vemppuea en tartte kun on ollut jo tm vz61 scorpion vemppu ja tm glock 17 vemppu. molemmat menny rikki ja sit vielä on ollu beretta vemppu kaverini hävitti. nyt oisin ostamassa sähkö asetta.repussa ois kyl hyvä pitää esim. juomaa, pikkururtavaa, kuulia, yön yli softiksissa makuumusseja kiinittää ja muuta hauskaa. eikö ne mene viper liivien päälle?
Airsoftissa lähes kaikki varusteet ovat täysin turhia, vaan niitä kannetaan tyylin ja varustekokonaisuiuuden takia (sirpaleliivit, hiekkapuku
mutta kannattaako tollanen ostaa?
Onko se hyvä?
Ja olisko sulla tietoa mitä skenaario pelejä ois mulle hyviä. olen 11v ja asun turussa mutta voin myös mennä johonki kauemmas turusta. jyväskylään, helsinkiin saakka.
No ei tuota välttämättä kannata ostaa... Minkä maan settiä erityisesti haluasit?
Jos commandon ostoa harkitset kannattaa kääntyä jenkki setin puoleen ja jättää nuo saksalaiset reput kaupan hyllylle.
minä itse tekisin näin:
ostaisin varustelekasta us. sellasen setin jossa tetsarit ja maastopuku. sitten kenttäpullon ja 1 tai2 lisätaskuu varaakuille ja kuulille. tai ostaisin BW uudenmman tetsarisetin ja bw puvun ja 2g36 lipastaskuu ja kenttäpullon. 2 akkua lisää ja vaikka 3 lipasta pro-airsoftissa myydään g&p lippaita ja ne on aika hyvii.
us. setissä tulikin kenttäpullo mukana
no joihinkin järjestettyihin peleihin on yleensä ikärajana 12v,mutta jos pelaat jossakin kaveriporukassa niin anna vaan palaa!!!
:):)
no joihinkin järjestettyihin peleihin on yleensä ikärajana 12v,mutta jos pelaat jossakin kaveriporukassa niin anna vaan palaa!!!
:):)