milläs konstilla nää uudet doitsit saa kulkee tiellä kovempaa???
deuts-fahr
8
1489
Vastaukset
- sitä
syöttöpumppua hiukka säädät nii satasen pintaan pitäs lähtöjä olla...
- ...
ohitat kierroksen rajoittimen.
- mmm
ja mistäköhän päin sellanen rajotin löytyis. mitäs sun dutsikka kiitää.
- ...
mmm kirjoitti:
ja mistäköhän päin sellanen rajotin löytyis. mitäs sun dutsikka kiitää.
Nelikymppisellä laatikolla oleva doitsi, kulkee ohituksen jälkeen 54km/h.
- Deutz-Fahritar 3.50
sulla on aikomus särkee traktoris, ylläolevat neuvot kannattaa ottaa tosissaan...
- jos
en halua rikkoo, ei pal rempat kiinnosta, mut vauhti tekis kutaa. ootko kimuli kun nim. oli tar. ajaako naisetki doitsia.
- olla paras
jos kirjoitti:
en halua rikkoo, ei pal rempat kiinnosta, mut vauhti tekis kutaa. ootko kimuli kun nim. oli tar. ajaako naisetki doitsia.
Jos vaikka jollain nopeella raktorilla hinuutat teotsias.
- Deutz-Fahritar 3.50
jos kirjoitti:
en halua rikkoo, ei pal rempat kiinnosta, mut vauhti tekis kutaa. ootko kimuli kun nim. oli tar. ajaako naisetki doitsia.
kyllä myö naisetki ajellaa Doitseilla sun muilla Valluilla aina ku tarvis vaatii... Uusilla Jontikoilla pääsee paremman vauhdin makuun, vaihda sellanen... ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809