Mitä teen kun poika jota rakastan, ja jonka kanssa minulla on osittäin säpinää, on toisen tytön vallassa. Se toinen tyttö tuli ja riisti pojan minulta! Epäreilua! Ja vielä väitti olevansa vain kaveri sen pojan kanssa, ja heillä on nyt suhde, ja se poikakaan ei kertonut minulle mitään! Sain kuulla kaiken kaverilta!
BYÄÄÄÄÄ!!!
niisk niisk...................
4689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
toi on just kauheinta! mulle on sattunut monesti noin ja nyt en luota enää keneenkään poikaan enkä uskalla olla kaverikaan oikein kenellekään. Yritähän piristyä ja näytä sille tytölle, vammasta tollanen oikeesti.
se, että sinulla oli hänen kanssaan osittaista säpinää, ei tee hänestä sinun omaisuuttasi jonka voisi sinulta riistää. Mistä tiedät kumpi heistä iski kumman, voihan olla että tämä poika iski tuon tytön, jonka alkuperäinen tarkoitus oli olla vain kaveri.
Itselleni on käynyt ihan samoin, minulla oli vahvasti flirttiä pitkään erään pojan kanssa, ja sitten kuulin yhteiseltä ystävältämme että hän on alaknut seurustelemaa. Olin aivan murtunut, miten joku oli saattanut viedä minulta hänet. Noh, asiaa tutkittuani ystäväni kautta, sain selville että tämä poika oli iskenyt tytön jo paljon aijemmin, välillämme ollut flirttailu oli joko tapahtunut myös seurustelun aikana, tai hän ei ollut tarkoittanut sitä flirttailuna.
Maailmassa riittää miehiä, älä tee kuten minä ja jää yhden perään itkemään. Ymmärrän että olet katkera, itsekkin olin, mutta älä jää kiukuttelemaan että se oli epäreilua, sillä sitähän elämä on. Koita unohtaa poika pikku hiljaa, hän on toisen naisen valinnut, et voi syyttää siitä tuota toista tyttöä. Viisainta olisi vain koittaa unohtaa ja keskittyä elämään eteenpäin, sen olen omassa elämässäni huomannut että kyllä noita miehiä riittää, kaikille mieluisia sieltä aina löytyy..
Hyppää sen pojan kanssa kaivoon. Siellä saatte olla rauhassa muulta maailmalta.
Miehiä todellakin riittää maailmassa, ja jos jaksat katsoa ympärillesi, saatat löytää vielä paremman miehen. Kyllä se unelmamies vielä jostain löytyy, usko pois. Katsele vain ympärillesi.