Olisiko jotain, mitä koiralle voisi syöttää kun sillä on maha kovalla? Ei mitään ripulia aiheuttavaa, mutta jotain mikä vähän helpottaisi sen oloa?
Kiitos.
Kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Parafiiniöljy on hyvää ensiapua. Keskikokoiselle koiralle voi antaa kolme rkl kerrallaan, parin tunnin välein, kolme-neljä kertaa vrk.
Jos ummetus on jatkuvaa kannattaa tarkastella ruokavaliota, mikä aiheuttaa ummetuksen. Tavallinen, kylmäpuristettu ruokaöljy päivittäiseen ruokavalioon on avuksi ja muutoinkin terveellistä
kuivattuja luumuja. Jos jatkuvaa, on ruokavaliota syytä tarkastaa. Oli maha kova tai ei, ruokaöljyä tai vielä mieluummin pellavansiemenöljyä on hyvä lisätä koiran ruokaan.
molemmille vinkeistä :)
meillä toimii Frolic täysravinto, niitä annan muutaman rinkulan päivässä, jos vatsa liian kovalla.Niitä on kahta sorttia toisessa on kait vehnää, toisessa kanaa,vihanneksia ja riisiä, koirat tykkää niistä valtavasti, käytetään meillä myös makupaloina,niiden voimalla tehdään ihan mitä vaan.