Uusi luokka

Aargh

Pidin tässä välivuoden ja nyt pitäisi jatkaa uuden luokan kanssa kolmatta vuotta Amk:ssa. Jännittää kauheasti mennä uuteen luokkaan. Olen kauhean ujo uusien ihmisten seurassa. Onko kellään kokemuksia uuteen luokkaan menemisestä kun kaikki jo tuntee toisensa ja itse liittyy ihan ulkopuolisena? Kuulisin mielelläni teidän kokemuksia. Kiitos etukäteen!

1

497

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex-lukiolainen

      Sellainen kokemus oli, että vaihdoin lukiota ja muutin kokonaan uudelle paikkakunnalle. Täytyy sanoa, että oma luokka ja koko koulun oppilaat jäivät minulle todella vieraiksi. Itseasiassa en enää muista ketä luokassani oli juuri luokattoman lukion vuoksi. Eli oikeastaan valmistumiseen asti hengailin ihan yksin, mutta kyllä sekin ihan menetteli.

      Eiköhän se uusi luokka ota sinut ystävällisesti vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1356
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      987
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      516
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    Aihe