Aina vaan morkataan(minä muiden mukana,tunnustan), et miten huono palvelu on tk:ssa. Mutta nyt välillä kehuja...annan positiivista palautetta, silloin kun on aihetta. Samoin negatiivista.
Asiaan..eilen sain todellakin hyvää palvelua niin hoitajilta kuin myös lääkäriltä, joka nuoruudestaan huolimatta vaikutti erittäin pätevältä ja heti määräsi lääkityksen sairauteeni ja nyt totean, että lääkitys on todella tehokas.
Kiitos hyvästä palvelusta!
Hyvä TK!!
6
919
Vastaukset
- niinkin
Tosiassiehan se on, että nuo terveyspalavelut on huonontunneet. Ei taho päästä lääkäriin.
Mutta oikeen mukavaa, että Nipsu-neiti on saanunna hyvvää palveluo.
Maakuntayhtymä oli susi jo syntyessään! - lääkitys
olla tehokas, mutta onko diagnoosi oikea ja parantaako määrätyt rohdot sairauden, on oleellisempaa..
- on hyvin
ku lantto on pois jaloista pyörimästä
- Myöskin tyytyväinen
on hyvin kirjoitti:
ku lantto on pois jaloista pyörimästä
täältäkin terveyskeskukselle. Harvoin joudun asioimaan terveyskeskuksessa mutta viime viikolla tuli akuutti tarve. Nuoresta iästä huolimatta minut otettiin vakavasti ja sain vaivaani tarvittavaa hoitoa. Kaiken lisäksi lääkäri oli ystävällinen ja asiansa osaava. Apua sain ja oon siitä kiitollinen.
- NIPSU-NEITI
sen voin vakuuttaa, että diagnoosi on oikea. Niin paljon kokeia otettiin, että ei jäänyt epäilystä.
Ja kyllä sen itse huomaa, auttaako lääkitys. - pitäisi
Myöskin tyytyväinen kirjoitti:
täältäkin terveyskeskukselle. Harvoin joudun asioimaan terveyskeskuksessa mutta viime viikolla tuli akuutti tarve. Nuoresta iästä huolimatta minut otettiin vakavasti ja sain vaivaani tarvittavaa hoitoa. Kaiken lisäksi lääkäri oli ystävällinen ja asiansa osaava. Apua sain ja oon siitä kiitollinen.
olla luonnollista saavansa ikäänsä, säätyynsä ja sukupuoleensa katsomatta asiallista hoitoa? Terveydenhoitohenkilökunta maksaa koulutuksineen niin paljon yhteiskunnalle, että eikö kuitenkin ole vähintä mitä heiltä voi odottaa asiallinen suhtautuminen asiakkaisiinsa? He eivät ole enkeleitä, mutta ihmisiä kai he kuitenkin ovat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614206Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653435Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541792Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251657Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971424Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132925Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235856en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115828Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17797