honda 600 silverwing

Terve. Tuli juuri hankittua ko.vehje ja siitä seurauksena tämä kysymys.
Olen ennen ajanut Burgmanin 400:sta isolla Givin tuulisuojalla ja siinä oli tosi hyvä pleksi.
Onko jollain Hondassa Givin suojaa, onko paljon parempi kuin vakio pleksi.
31457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainaskin 250 cc (Hondan Foresight) Givin isompi suoja tuntuu toimivan. Sitä en tiedä onko paljon parempi!

Silverwing vasta päiväunissa ... kerrohan aikanaan kokemuksia.

Äänestä

Tere Skudu!

Mites kävi, hankitko isomman tuulisuojan? Kiinnostaisi tietää kokemukset. Vaihdoin itsekin SW 600:sen ja huomasin, että pyörän oma t-suoja on liian matala kookkaammalle kuskille.

Äänestä
  • Joo, en ole vielä vaihtanut, mutta eiköhän se nyt talven aikana vaihdu.
    Mulle on vakiopleksissä kyllä hyvä korkeus, olen 180(oikeesti 179), kun sen yli pystyy näkemään hyvin tarvittaessa. Mutta ainakin Suizassa tarvikepleksissä oli hyvät levikkeet, jotka ohjasivat virtauksen pois käsiltä. Pitäisi päästä vähän mallaamaan originaalin päälle. Mutta eihän se paljon yli satasta taida maksaa.
    Joten palataan asiaan kun jollain on ko. pleksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skudu kirjoitti:

Terve. Tuli juuri hankittua ko.vehje ja siitä seurauksena tämä kysymys.
Olen ennen ajanut Burgmanin 400:sta isolla Givin tuulisuojalla ja siinä oli tosi hyvä pleksi.
Onko jollain Hondassa Givin suojaa, onko paljon parempi kuin vakio pleksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu