tallissa

:((

Tallilla jossa käyn ratsastamassa, on yksi kesyhiiri. Se säälittää minua, se on vasta tullut sinne. Se saa vain ruuaksi kauraa, tai en tiedä ehkä välillä jotain salaattia jos sille muistetaan antaa. Sen häkissä, tai no terraariossa on yksi juoksupyörä, paljon heinää ja paljon purua. Tarviiko kesyhiiri kaverin? Onko sen hyvä olla?

2

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :D-:D-:D

      Jostain olen lukenut, etta uroshiiret voivat elaa yksinaan, ja joskus on jopa parempi niin. Tiedatko onko tama kyseinen hiiri uros vai naaras?:)

    • hiiri tarvitseekaan

      Mitä muuta hiiri tarvitsee? Parempi hiiren on elää kauralla kuin oskulla ja uroksen tulee ollakin yksin, sillä ne usein tappelevat toisen kuolemaan asti. Parempi olisi, jos hiiri saisi hevosenrehua välillä ;) Hiiri ei paljoa tuoreruokaa tarvitsekaan, kaikki eivät anna ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      36
      2250
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1298
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1236
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      894
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      779
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      731
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      582
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe