Siis, liittyen tohon edelliseen juttuun: kävin sitten tänään vaihtamassa sen kypärän S koosta M kokoiseksi.
Vaihtoivat visiirin siitä S.sstä M.ään ja siinä oli se huurteenestokalvo. Tuntuu, että sen huurrekalvon ylälaita tuli alemmas, katsekentän ylälaitaa laski siis.
Ajattelin vain, että voiko sen visiirin noin vain vaihtaa S kosta M kokoon?
onko visiirit standardi
3
532
Vastaukset
- gjgjgjgjgjgjggjg
no mites on,on mennyt huuruun ja suhiseeko normaalia enemmän?
Jos ei niin paskaaks täs enää ihmetellä. - ko visiirit, että silleen!
Jepp jep! Olin vaihtamassa visiiriä kirkaaseen ja kirkas visiiri oli vielä pakkauksessa, pussissa siis. Pussin päällä oli isolla merkintä S.
Eeeellliii... voooi v....u! Siis uskomatonta ammattitaidottomuutta ja tohellusta siinä liikkeessä noitten kypärien suhteen.
Jouduin palaamaan eilen vielä ko. liikeeseen kypärän vaihdon jälken. Olivat unohtaneet kiinnittää sen "kauluksen" ja "leuanaluskankaan".
Siis uskomatonta. Ratkaisivat asian vaihtamalla visiirit! Siinä S kypärässä on nyt M kokonen visiiri (huurepeleksi hieukka eri kohdassa,..yms).
Siis, hitsi soikoon. Noo,.. uuden opettelussa on hintansa. Minä nyt vain satuin opettelun kohteeksi kypärineni.
Huomenna sitten hoidan asian loppuun. Onneksi Suomessa on kunnollinen kuluttajansuojalaki, joka toimii. Eli saan asiani hoitoon. Saisivat kyllä jo hyvittää jotenkin turhan ajanhukan ja ajelun.- luulisin..
Ei niissä pitäs kokoeroja olla. Jos kypärän mukana tilleessa visiirissä pussi päällä, se koon merkki lähinnä liittyy itse kypäräkokoon, ei niinkään visiirin kokoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455020Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481159- 131073
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10106981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76959Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27723