Linjat toimii

vaan ei taida

kukaan enää olla linjalla?
Olen lukenut näitä viestejä,sivu sivulta.
Haen täältä voimaa ja teidän kokemusta jaksaakseni itse tulevat hoidot.

Olette kaikki kuin etukäteen ystäviäni.Tiedän,että saan teiltä tukea,sitten,kun sitä tarvitsen.?

Varaudun myös siihen,että ehkä ,jos,kirjaudun,joudun kokemaan myös samaa,mitä te olette kokeneet.(ei hyvä)

Alkuun haluankin olla niinsanotusti 'KOMEROSSA',kuten raspikurkku sanoo.Katson sitten,mitä jaksan ottaa vastaan,mitä en?

9

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun muut nukkuvat

      Linjat ovat tosiaankin iltaiseen aikaan viimeaikoina tökkineet. Enpä tiedä syytä, mutta luulisin, että on niin paljon kävijöitä.

      Tervetuloa vaan mukaan. Minullakaan ei ole rekisteröityä nimimerkkiä ja funtsailin tuossa eilisiltana sen hankkimista. Pieni täsmennys omaan viestiisi, ettei tule väärinkäsityksiä. Tuo Raspikurkun käyttämä nimitys KOMERO johtui ilmeisesti minun eilisestä pohdiskelustani tuolla eilisillan ketjussa. Otsikko oli 'Olisikohan tässä jotain' ja nimimerkki taas 'jutun juurta', kun oli melko hiljaista.

      Tuosta eilisestä ketjusta selviääkin jotain itsestäni, mutta olisi kiva kuulla sinustakin vähän tarkemmin. Haluaisitko kertoa jotakin sairaudestasi tai noista hoidoista jotka ovat tulossa.

      Oma kokemukseni on, että tuolloin sairauden alkuvaiheessa on aika epätietoinen tulevaisuudesta ja olokin saattaa olla aika pelokas. Onneksi meistä täällä Suomessa pidetään kuitenkin hyvää huolta. Tsemppiä tässä toivottelen.

      • Ira¤

        Tervetuloa joukkoon:)Paljon kysymyksiä on hoitojen alussa,ja täällä jo hoitoja läpikäyneitä jotka voivat omista kokemuksista kertoa,sekä myös tukea:)


      • muumiaitee
        Ira¤ kirjoitti:

        Tervetuloa joukkoon:)Paljon kysymyksiä on hoitojen alussa,ja täällä jo hoitoja läpikäyneitä jotka voivat omista kokemuksista kertoa,sekä myös tukea:)

        kaikki uudet mukaan keskusteluihin!Yritämme parhaamme mukaan tukea toinen toisiamme!


      • Ira¤
        muumiaitee kirjoitti:

        kaikki uudet mukaan keskusteluihin!Yritämme parhaamme mukaan tukea toinen toisiamme!

        tänään?Täällä on yöllä satanut vähän helpompi olla:)


    • LPolku

      Ja rohkeesti framille.

      Meizit on kokeneet ihan oikeassa elämässä sen verran kovia ettei virtuaalihäiriköinti juuri nirhaise, siihen kai viittasit?

      Mikä sinulla on tilanne? Leikkaus takana jo?

    • tässä.ja.nyt

      Joukkoon mahtuun!! Tule vaan komerosta pois ja mukavaa, jos voimme olla avuksi. :)

      • muumiaitee

        aamulla vähän unen pöpperössä tätä ketjua,ihmettelin,missä Raspikurkun komerossa olette..!Missä muuten Raspikurkku,et ole näykyny linjoilla vähään aikaan?


      • Raspikurkku
        muumiaitee kirjoitti:

        aamulla vähän unen pöpperössä tätä ketjua,ihmettelin,missä Raspikurkun komerossa olette..!Missä muuten Raspikurkku,et ole näykyny linjoilla vähään aikaan?

        kun eilen illalla tuli tuolla toisesa säikeessä puhuttua ääni ihan käheäksi. Ja kun tuo käsikin on taas senverran kipeä että joutuu vasemmalla naputtelemaan.


      • Ira¤
        Raspikurkku kirjoitti:

        kun eilen illalla tuli tuolla toisesa säikeessä puhuttua ääni ihan käheäksi. Ja kun tuo käsikin on taas senverran kipeä että joutuu vasemmalla naputtelemaan.

        sinun kätesi pian paranee,onhan se hyväpuoli,että oppii vasemmallakin kirjoittamaan:)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1313
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      640
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      149
      408
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      387
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe