että siellä parolassa riehuu semmoinen nuorisokopla joka hakkaa ja raiskaa aikuiset ja lapset viikonloppu öinä ??? ja näitä "silmäätekevien kakaroita" suojelee koko hämeen polisivoimat
parola
tottako?
192043
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Baarista yksin tulevia on hakattu. Jotkut jopa pahastikin. Tekijöistä ei ole tarkempaa tietoa.
Onko nämä sen mopo-ja mönkijäjengin puuhia? Ainakin osaavat mopoista tööttiä käyttää....
Siis onko tää ihan totta???? koska tämmöstä on tapahtunu? minkäikäsiä? eihän täällä uskalla kohta enään liikkua
Pahoinpitelyt on totta. Raiskaukset ja poliisin suojelu on varmaan valetta. Tämän kesän aikana viikonloppuöisin tapahtuneet. Tekijöiden iästä ei tietoa, mutta eiköhän ne mopopojat ole yleensä n. 15-18 vuotiaita.
on ollu? teinejä nekin vai ihan aikuisia? naisia, miehiä? miten pahasti on käyny?
parolaa tommosta on tapahtunu? ei ole osunut lehdissä silmiin mitään juttua. ihmettelen vaan
ollu jotain mainintaa
niin pieni juttu etten ole huomannut. Kamalaa tuollainen! Omat lapset kävelee joskus iltaisin kavereilta kotiin, ei enää uskalla.
Onkohan kyse siitä mopojengistä joka S-marketin tienoolla maleksii.
Luulen että samaa porukkaa. Toivoisin että jokaisen teinin vanhemmat ottaisivat kotona puheeksi missä nämä lapsukaiset viettävät aikaa... ja toisekseen: ihan tiedoksi että myös parkkipaikalla mopolla ajellessa pitää käyttää kypärää! Ja mä veikkaan että siinä ässän parkkiksellakin mopolla jää auton kaa kakkoseks, eli älkää sinkoilko sieltä autojen alle!
joo oletettavaa on että se ässäm mopoporukka on just sitä sakkia joka niitä humalaisia koittaa ryöstää ja hakata, koska ne näkyy sileä joka ilta. ihan vinkkinä vaan että jos "ässän nuoriso" olette syyttömiä niin vaihtakaa ihmeessä kokoontumis paikkaanne, ajatelkaapa kuinka kasvonne ja perheenne leimautuu kun kaupassa kävijät tuijottaa jaa että kenenkäs lapsia nää parolan riminaalit oikeen on... mutta juu myöskin näin on käyny että yöllä kun yksin menee pankkiautomaatille niin jo mopot pärähtää kulman takana ja ryöstöt mielessä... toi on tosin helvetin typerää koska sielä on kamerat joista näkee varmasti aika hyvin nassun tai esim rekisterinumeron ja sitten tuleekin iskälle tai äiskälle jo postia kun mopo on jommankumman nimissä kumminkin... oikeesti, mitä järkee on tollasia puuhailla, oma nimi ja tulevaisuus siinä menee pieleen kun tyhmäilee.... onko sitten kiva kun täyttää 18 ja alkaa tuleen perintäkirjeitä sakoista ym... tai kun ekasta tilistä perintätoimisto ottaa omansa...tai kun ei saakaan vaikka ajokorttia koska on mopokortin kanssa tyhmäilly... miettikää oikeesti!!!!
parola on niin pieni paikka, että kaikki täällä toisensa tuntee ainakin pienen mutkan kautta. Luulisi, että joku näistä uhreista olisi jotain tuntomerkkejä hakkaajista pystynyt antaan vai ovatko olleet niin kännissä ettei pysty. Kuvittelisi ainakin, että poliisi tekisi enemmän asian eteen jos haluaisi tekijät kiinni saada. Paitsi jos on sitä kultalusikka suussa elävää väkeä, jotka pääsee kaikesta kun koira veräjästä.
on hakattu kun minä en tiedä ainuttakaaan`?
Ei ketään ole hakattu. Ihan mätäkuun juttuja.
No ei kyllä mistään raiskaamisista ja hakkaamisista ole kuultu täälläpäin. Ja minkä ihmeen takia poliisit "suojelisivat" noita just ja just yläasteikäisiä ipanoita? Järki päähän nyt hei..
älä puhu paskaa pelle
sulla on jengi housussa
onon ja itte meen autolla perässä ja kusen sieltä ihmisten päälle :DD
kuules kyttääjä sillon kun itte ajelin mopolla kyseisten kanssa niin kyllä monta kertaa on tultu valittaan ja muuta et jatka sitä tarkkailua ja kirjottele sit asioita mitkä on totta oot aika kyttä :DD