edullisin

Näin kattomateriaaliviidakossa samoavaa mietityttää, että mikähän vaihtoehto loppujenlopuksi tulee rakennusvaiheessa edullisimmaksi ja mikä on kaikkein työläin? Onko kokemuksia?
21486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...siitä teetkö itse vai maksatko työstä. Edullinen materiaali saattaa olla työläämpää asentaa, jolloin kustannukset kertyvätkin pääosin palkoista. Ja päinvastoin.

Itse tekevälle on materiaalihinta se merkittävin juttu.

Äänestä

haet tallinnasta "haltex" kattolevyjä.hinta oli viime keväänä noin 5 euroa neliö.suomessa sama virossa valmistettu levy oli yli 8 euroo neliö.on helppo asentaa itse ja jälki on siisti,useita värejä löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työläin kirjoitti:

Näin kattomateriaaliviidakossa samoavaa mietityttää, että mikähän vaihtoehto loppujenlopuksi tulee rakennusvaiheessa edullisimmaksi ja mikä on kaikkein työläin? Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu