Sää on edelleen lämmintä, mutta sade- tai ukkoskuuroja esiintyy paikoin.
Odotettavissa huomisaamuun asti:
Maan etelä- ja keskiosassa:
Heikkoa tai kohtalaista idänpuoleista tuulta. Vaihtelevaa pilvisyyttä ja sade- tai ukkoskuuroja varsinkin lännessä. Päivän ylin lämpötila 22...27 ja yön alin 13...18 astetta.
Maan pohjoisosassa:
Enimmäkseen heikkoa etelän ja idän välistä tuulta. Puolipilvistä tai pilvistä ja paikoin sadekuuroja, Oulun läänissä myös ukkosta. Länsi- ja Pohjois-Lapissa tänään monin paikoin sadetta. Päivän ylin lämpötila 19...25, Lapissa 15...20 astetta.
ja valivalivalivalivali, kesä jatkuu.
Odotettavissa
5
243
Vastaukset
- kurssis
loppuun. Täällä ainakin on satanut koko hiton aamupäivä. Ei oo kuuro enää tämä.
- meni...
Huomenna uusi yritys.
- padme_amidala
onkin kesällä mukavaa. Edelliset helteet olivat karvaturkille aivan liikaa.
Se makaili velttona keskellä kukkapenkkiä (pihan ainoa kostea paikka).
Vesisateella se on selvästi pirteämpi ja turkki puhdistuu samalla.
Sadevedellä huuhtelu tekee hyvää myös hipiälle. Puutarhaa ei tarvitse kastella.
Aikansa voi hyvällä omallatunnolla kuluttaa täällä netissä.
Niin että satakoon vaan ihan niin paljon, kuin on sataakseen. - korjataan:
Kaakosta virtaa Suomeen lämmintä ja kosteaa ilmaa. Sadekuurojen "mahdollisuus" (heh) kasvaa varsinkin lännessä. Sunnuntaina ukkoskuuroja tuleekin monin paikoin etelärannikolla ja maan länsiosassa.Myös Oulun läänissä ja Lapissa tulee paikoin sadekuuroja. Muualla maassa sää on pääasiassa poutaista!
Etelässä sataan iltaan asti---sit loppuu, tana!
Lännessä--kele sataa yöhön saakka---amusella
vasta loppuu, tana, amusella!
Idässä, ttu, saattaa olla kuivempaa ja Lapissa...
ketä oikeesti kiinnostaa? No, kuurottaista sadetta! Pitäkää tana-kele nyt hyvänänne!- ei saa, ei saa, ei saa
pyhänä ei täällä saa kirota ku yks tyyppi. nyt teit nettiketti-virheen. yks täti tekee sinusta valituksen. varo vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461