mitenkä se menee, mitä voi kertoa työstään esim puolisolleen kotona.. siis voiko yhtään mitään.
jos ottaa kupoliin - ja raskaasti! kun epäoikeudenmukaisuus kukoistaa jne - työkaverit jos k..päitä jotkut jne, niin saako sanoa mitään vai eikö.
entä asioista tai ihmisistä noin yleisesti jos ei mainitte TIETENKÄÄN mitään nimiä. siis miksei MITÄÄN voisi sanoa, jos ei se puoliso vaikka ikinä käy siellä työmaalla jne, ei tule näkemään niitä ihmisiä jne. eikä ole suulasta sorttia muutenkaan.
sitähän tukehtuu jos ei voi yhtään kerrassa mitään sanoa läheiselle ihmiselle päivän kulusta, ja kumminkin se paistaa ittestä kilometrin päähän paha olo.
ps. eikä tartte sanoa että väärällä alalla tai että pitää lopettaa hommat jos ei kestä.
kyllä ne juoruaa siellä raporteissaan ittekin minkä kerkeävät. ja kiroavat jne, vaikka potilailta kaikki on kiellettyä, ja niiden pitäis vain sanoa "voi perhonen";D
muuten ne potilaat kuulee ne raporttien kalkatukset monestikin..
................ . . .
3
310
Vastaukset
- fhehjh
tietty sitä voi sanoa puolisolleen, että nyt oli TODELLA rankka päivä! Ja esim. "eräs asukas/potilas oli taas kerran todella vaikea, tuntuu rankalta hänen hoitaminen".. Kuhan et mainitse potilaitten nimiä, etkä sen kummemmin tarkasti kerro ihan yksityiskohtia.. Pura ihmees paineita.. muuten joudut itse koht hoitoo..
- hoitaja kans
vain potilaista, mutta niistäkin voi puhua "tapauksina" kunhan ei mainitse nimiä eikä puhu muutenkaan niistä tunnistettavasti. Sen sijaan työkavereihin tuo vaitiolovelvollisuus ei päde. Eli niitä sopii haukkua ihan nimillä kotioloissa ja miksei muuallakin ja juoruta niin maan perusteellisesti:)
- ihan vapaasti
Älä nyt turhan tosissasi ota sitä "vaitiolovelvollisuutta". Saat sinä puolisollesi puhua ihan mitä lystäät. Niin ne muutkin tekee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3336287Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483766- 81923
- 52850
- 41800
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 67758
- 48722
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,130711Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14651