Taas..elikkäs minkä ikäisiä olette, palstan seuraajat? Itse lueskelen tätä, ikää 25 ja luen vain sen takia koska uskon "outoihin" asioihin koska nähnyt selittämättömän naaman, myös ufon.
Olen kirjoittanut naamajutun tänne, siitä aikaa vaikka kuinka, ufon näin joku 3v sitten. Outoa? Outoa on se jotka ei näe mitään, ..
Väliin ikäkysely
10
448
Vastaukset
- täti
Uskon minäkin yliluonnollisiin tapahtumiin, koska elän melkein päivittäin niiden keskellä. Onneksi näiden kans on ainaki vielä voinu elää sovussa..
Mielestäni ne jotka ei usko näihin, voisivat pysyä pois näiltä sivuilta... - '77
joo, elikkä parin kk päästä tällä akalla se nuoruus on sitte ohitte.. :/
- Oolofi
Ikä on vaan numeroita ja nainen on parhaimmillaan 4-kybäsenä!
:P
- 22 v
22v
- Oolofi
Ja oon nähny pirun, kaikenmaailman paholaisia yms. Oon kyllä ollu aina alkoholin vaikutuksen alainen enempi tai vähempi, mutta kyllä silti uskon ns. yliluonnolliseen ja okkultismi kiinnostaa.
- & akka
et sillee...
- ja jo
teininä 70-luvulla suurta hupia olivat porukalla kynttilänvalossa kerrotut kummitusjutut. Hiukset nousivat monta kertaa pystyyn taitavaa kertojaa kuunnellessa. Ei silloin nettejä ollut, tarinat kerrottiin kasvotusten mahdollisimman pelottavissa olosuhteissa.
- heips
Olen siis 28 ja uskon yliluonnolliseen. Suvussani on tapahtunut paljon selittämättömiä asioita.
- Ollavi
Määp ol 90.v. ja nähnyt satoja kummituksia elem varrel.
- ninnieh20
20v...ja ihan siksi lueskelen että itselle on tapahtunut paljon outoa,josta täälläkin puhutaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791756
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19683- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164523Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24475Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466