JEESUS ON KUOLLUT

SAATANA HALLITSEE

jeesustelijoiden aika alkaa olla ohi ja Saatana hallitsee maailmaa. jeesuksen uskonto hukkuu omiin valheisiinsa niinkuin hukkuu hänen seuraajansa helvetin tuleen, kohta kukaan ei välitä moisesta aikansa eläneestä juutalais messiaasta.jeesus
ei ole kristus vaan surkea valheen ja heikkouden edustaja

4

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diilerit ja bisnes

      Uutisten mukaan kokaiinin ja muidenkin huumeiden hinta puolittunut. Tarjonta ja käyttö lisääntynyt.

    • Hoh

      niin, ehkä jeesus niminen mies kuoli n. 2000 vuotta sitten, mutta kovasti hänen ja oletetun faijansa nimiin perustetut kristinuskon eri muodot pukkaa olemaan elossa ympäri tätä planeettaa, ja jopa länsimaisen oikeuskäytännön perusteissa. kovasti usein jopa ns. satanistit ovat huomaamattaan kasvaneet tähän arvoperustaan niin lujasti, että kapinointi valtakonseptia vastaan tapahtuu sisäistetysti saman katon alla.

      satanismi taas on muuttunut muodikkaaksi ala-kulttuuriksi. musta väri ei ole kovin kova juttu, ei pentagrammit, ei pukinsarvimerkit, tms. laveyn ajatusten kannattajat ovat kovasti usein sen verran olemattomissa asemissa, että satanismi ei tule linkittymään selkeänä ajattelutapana yhteiskuntarakenteisiin tms., laista nyt puhumattakaan.

      se, että länsimainen yhteiskunta on "saatanallistunut" on jotain, mitä sille olisi tapahtunut ilman satanismiakin, satanistit vain pistävät sekularisaatiolle nimen "satanismi", mikä on hyttysen ininää jäähallissa. yksilöllisyyttä hehkutetaan nyky-yhteiskunnassa jokapuolella ilman satanismiakin. kuten joku jo totesi tuossa aiemmin, jos haluaa olla todella radikaali tai yksilöllistä, dynaamista ajattelua ja elämää harjoittava otus, on itse asiassa oltava konservatiivi.

      hyvin asiasta muuten tässä saatanallisen raamatun arviossa:

      http://wihaz.wordpress.com/tag/reviews/page/11/

    • urpoleppänen

      mihin unohtui itse YHVH, jessen faija? vai aattelitko että koska Nietzsche jo julisti itse jumalan kuolleeksi, ei sitä enää tarvii tehdä? Jessen nyt tietää kaikki kuolleen, siinä ei ole mitään. Jumala on sitten vähän visaisempi, koska sillä ymmärretään niin eri juttuja ja sen "kuolemalla myös". eihän laveykaan sanonut ettei jumalaa olisi JOSSAIN MUODOSSA (LUKEKAA SB TARKKAAN NIIN HUOMAATTE).

    • pater noster

      Saatana loi ihmisen omaksi kuvakseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4930
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1791
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe