Olen jo pitkään miettinyt omaa huonotuurisuuttani, tai mikskä sitä ikinä kutsutaankaan.. Joka kerta kun löydän todella mukavan ja kaikinpuolin ihanan pojan, niin jokakerta siihen tulee joku este. näin on tapahtunut jo ainakin neljästi peräkkäin. Ikinä en ole seurustellut, vaan se on jäänyt siihen että jutellaan ja flirttaillaan, sit se jää, toinen osapuoli löytää mukavemman tytön ja siihen se sitten jääkin. Itsessäni ei ole mitään vikaa ulkonäöllisesti, taikka sillain, koska todella useat pojat haluaisivat jutella ja tutustua lähemmin jne.. Sosiaaliset taitoni ovat mahtavat, eli ei pitäis johtua siittäkään. Haluaisin todella olla suhteessa ja rakastaa jotakuta. Onko mulla todella huono tuuri vai mistä tää johtuu?
Huono tuuri(ko)?
6
847
Vastaukset
- ....
Ehkä tämä menisi paremmin rakkausosastolle...
- girli
ne on vaa homoi jätkii mul on käyny toi sama niin monesti ja sillee et pojat alkaa olee perseest ne on mahtavii kavereit ja sillee mun poikkiksina ne on homoi vinkki : älä ikinä juokse poikien peräs jos joku olis kiinostunu sust se juoksis ite sun peräs :)
- I miss U
on niitäki kekkä juoksee :D mut ne on vaa semmosia sanoinkuvaamattomia :D
- filippa k
I miss U kirjoitti:
on niitäki kekkä juoksee :D mut ne on vaa semmosia sanoinkuvaamattomia :D
Entä ne jotka on susta kiinnostuneita ja tulee usein juttelemaan?
Ootko miettiny että sulla olis vähän liian tarkat kriteerit jos aina ilmaantuu jotain joka estää seurustelun (muukin kuin kaverin uus heila:D) - I miss U
filippa k kirjoitti:
Entä ne jotka on susta kiinnostuneita ja tulee usein juttelemaan?
Ootko miettiny että sulla olis vähän liian tarkat kriteerit jos aina ilmaantuu jotain joka estää seurustelun (muukin kuin kaverin uus heila:D)no tota siis nää ketkä haluis enemmän, ne on sit vaan piparin haussa, ja that's it. tai muuten vaan jotenki karseita. ja mää oon monesti halunnut alkaa seurustella, mut seon aina johtunu siittä toisesta osapuolesta.
- Yön-valtias
Itse olen 17 poju, ja voin sanoa suoraan että olen ollut kohta kaks vuotta yhdessä eukkoni kanssa eikä suurempia ongelmia.
Olen ainakin itse saanu sellsen käsityksen et kaupungin poijjat yrittää olla peli miehiä, eli kiertää kukasta toiseen, joka on tosiaan törkeää!
Itellä meinannu välillä miel hairahtaa, mutta kun miettii että miten paljon välittää kumppanistaa, ja jos menetät hänet niin mitä sitten? Ei oo sen jälkeen tehny mieli lipsahdella.
Kun löytää sen oikean niin sen huomaa nopeasti, ja muista riitoja on jokaisessa kunnon suhteessa, mutta väkivaltaa ei!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809