muksut ja kap verde

UllaK

Olisikohan kap verde hyvä kohde helmikuussa äidille ja 6- sekä 13-v pojille ???

2

2883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsh

      Luulisin että on hyvä paikka nuorisollekin! :) Vaikka en vielä olekaan siellä käynyt, mutta mitän olen paikasta kuullut ja katsonut kuvia niin uskoisin näin.Matkaan vaan!

      • jouluksi Kap Verdelle

        Meillä on kolme teiniä ja muksut on matkustanut mukana vauvasta asti. Niin sademetsissä,ranta-ja kaupunkilomilla kuin sota-alueillakin. Aina on selvitty ilman suurempia ongelmia. Meidän motto aiheeseen onkin: joka maassa asuu lapsia ja he eivät edes pääse maasta pois,jos jotakin sattuu. Suomalaiset kyllä lennätetään kotiin ja äkkiä, jos haluaa kotiin tulla. (Olimme tsunamissa ja emme poistuneet maasta, vaikka meille monta kertaa soitettiin ulkoministeriöstä ja matkatoimistosta eli meistä ainakin pidettiin huolta.) Lapset reippaasti matkaan mukaan, ikinä ei tiedä mitä sattuu, mutta kotonakin voi sattua ihan mitä vaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      126
      11114
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10314
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      184
      6524
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      50
      5602
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5051
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      146
      4374
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4057
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3614
    Aihe