Tulpankierteet meni

Meni tulpankierteet sylinterissä raket 120:ssä. Saakohän sitä tulppaa suuremmalla kerteellä jos jenkais tulpanreijän uusiksi?
41146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei. Kysy kavereilta neuvoa HeliCoilista ja kuka niitä tekee tai suuntaa sen kannen kanssa suoraan lähimpään auto- tai pienkonekorjaamoon, niin siellä asentavat sen HeliCoilin eli ruostumattomasta teräksestä olevan irtokierteen, joka ompi paljon parempi kuin se alkuperäinen. ;)

Äänestä
  • paljonko sellaisen asentaminen suurin piirtein maksaa?

    Äänestä

  • _aloittelija_ kirjoitti:

    paljonko sellaisen asentaminen suurin piirtein maksaa?

    varmaankin nykyisin tulpankierteen helicoil-korjaus. noita tekevät moottorihiomot, koneistamot, metalliverstaat, korjaamot ja vastaavat paikat ympäri Suomen.

    Äänestä

Miten saan yhteyttä
Pistä yhteystietosi, homma onnistuu kyllä, ei maksa paljon.
Tai kysele tuolla tosella foorumilla, tänne itse en yhteystietojani pistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raket 120:ssa kirjoitti:

Meni tulpankierteet sylinterissä raket 120:ssä. Saakohän sitä tulppaa suuremmalla kerteellä jos jenkais tulpanreijän uusiksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu