Niin että saako tähän kyseiseen crossiin osia mistään? Esim.mäntiä? kun eikös näihin pidä vaihtaa mäntää? ja jos pitää niin miten usein?
Olen ehkä ostamassa tätä vehettä ja haluaisin vähän tietoa siitä. Ja elkää tulko sanomaan että osta ennemmin joku ktm jne. Ei vaan ole rahaa niin tuhottomasti.
Samurai 150cc
7
831
Vastaukset
- Tsainarules
Mutta kannattanee kysellä samasta paikasta, kun mistä ostatkin sen mopon.
Mäntiä tuskin tarvii näihin vehkeisiin vaihella, kun ovat sen verran matalaviritteisiä. Muistat vaan öljyjä vaihdella, niin eiköhän se mäntä kestä sen aikaa, kun runko ym.ym...
Muutenhan näissä on pientä laittoo. Omaani asensin penkin alla olevia sähkövermeitä suojaamaan alumiinipeltisen lokarin, kun olivat suoraan alttiina kuraroiskeille.
Takajarrusatula oli aikas känässä, jonka johdosta jarruissa ei ollut juuri pitoa. No, ei muutakun iso jakari kauniiseen käteen ja jarrusatulateline suoraan ja taas toimii.
Seuraava pajottamisen kohde on katkennut jalkatapin/seisontajalan kannatin rauta, joka ei kestänyt kiveen kolahdusta.
Eli eihän nää mitään huippuvehkeitä ole, mutta eipä olisi ennen tämän hankkimista tullut edes mieleenikään krossarin ostoa ja onhan siitä ollut iloa koko rahan edestä. Tiiä vaikka hankkisin joskus "oikean" krossarin...- Sulla
On tämä kyseinen "krossi"? olisiko se hyvä ostos kun en mikään ammatticrossaaja ole ja ei niin vaativaa ajoa mulle tulisi kuten jotain hyppimistä isoista hyppyreistä? Ja perheessä on monta ketkä osaa laittaa jotain peltilevyjä ja semmosta hommaa..
- Tsainarules
Sulla kirjoitti:
On tämä kyseinen "krossi"? olisiko se hyvä ostos kun en mikään ammatticrossaaja ole ja ei niin vaativaa ajoa mulle tulisi kuten jotain hyppimistä isoista hyppyreistä? Ja perheessä on monta ketkä osaa laittaa jotain peltilevyjä ja semmosta hommaa..
Kyllä siinä rahalle on vastinetta vähintäänkin tarpeeksi.
Sopii sulle... - kysyttävää...
Tsainarules kirjoitti:
Kyllä siinä rahalle on vastinetta vähintäänkin tarpeeksi.
Sopii sulle...Niin että keuliiko kaasusta tämä vehje? Ja paljon kulkee vakiona?
- Tsainarules
kysyttävää... kirjoitti:
Niin että keuliiko kaasusta tämä vehje? Ja paljon kulkee vakiona?
Keulii se.
Huipuista ei oo aavistustakaan. Varmaankin joku 80km/h, jolla jo pöllömpi pääseekin helposti hengestään.
- vaan
muutkin tästä vehkeestä...
- NykyinenYzKuski
sopiva mettä mopo joka ei tosiaan ole mikään varsinainen crossi.
Jousitus on susi mutta kyllä tommosel huumoril ajelee ja keulii helposti.
huiput vakioväleil 80km/h
plussat ja miinukset...
kestävä ja vääntävä moottori
kulkee varmasti riittävästi
halpa
-huono alusta
-ei siis asiaa radalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h402899Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv352411Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918- 311719
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021213- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025