Kumpi mielestänne "parempi" matkapyörä.
Bmw k1200gt/Honda Pan european
Tässä pari mitä "huonoa"/hyvää näissä pyörissä on?
Tekniset ratkaisut yms. ,varustelu,ulkonäkö.....
Kumpiko "parempi"
4
478
Vastaukset
- vaakue
kuin vastaajaakin. koeaja molemmat ja päätä itse.
- koeajaa.........
Tarkoitus tosiaan olisi koeajaa,mutta kai sitä nyt saa kysyä mitä on kyseisten merkkien omistajien mielipide?
Eihän aina itse ole samaa mieltä kuin toinen ,tarkoitus olikin selvittää omistajien mietteitä omasta pyörästään.
Toki saa nekin mielipiteensä lausua vaikka ei kyseisiä pyöriä omistaisikaan.
Molemmissa pyörissä on jotakin mikä ei "tunnu/näytä" hyvältä omasta mielestäni.
Onhan tuohon ensikesään vielä aikaa ennen kuin "ostopäätös tehdään".(Tarkemmin kevääseen asti).
- ...hyviä
Sattuipa niin, että edellinen moponi oli bmw k1200 rs, jossa oli korotetut stongat. Ja nykyinen on vm. 2003 Pannari.
Tykkäsin Bemusta, mutta pitkällä matkalla aloin kaipaamaan pystympää ajoasentoa ja suurempaa tankkia. Siinä se "suuret" Bemun puutteet.
Pannarissa nuo mainitut asiat ovat kunnossa. Vastaavasti vakavuus huippunopeudella on huonompi kuin RS:ssä, joka on aika pitkälle sama peli kuin GT:kin on. - Tosin sitä huippunopeutta on tarvittu aika harvoin Pohjoismaissa lomailtaessa.
Jos ajoni painottuisivat Saksan baanoille, valitsisin Bemun tai vielä mieluummin Hondan tuplaäksän. (Siitäkin on kokemuksia - hyviä sellaisia.)
Olisiko tässä jotain osviittaa?
Tietysti voisin kysyä sitäkin mikset harkitse myös "Pimpparautaa", Yamahan FJR:ää? Hieno peli sekin on.
terv.
nimim. Mopoloma edessä - make
tosiaan..olen minäkin ostamassa matkapyörää,kun ikää tulee kaipailee lepposta ajoasentoa.
Missä näistä takapenkillä olijalle lepposin olosija (FJR;K1200GT,Pannari) lähinnä kiinnostaa istuma-asento ja ajoviima. Kaikki varmaan aikalailla tasaveroisia kuskin näkökulmasta, tosin eri tyylisiä. Olis kiva kuulla vastauksia,enemmän kokeneilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614267Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653477Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541812Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251698Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981439Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133945Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115848Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18839