voi helevetti

oon pitäny yli 3 vuotta taukoa koulusta..lopetin joskus 19 vuotiaana koulun..nyt alkas taas mutta oon niin koukussa kaljaan ja juon sitä ihan joka päivä ja oon valvonu yöt ja nukkunu päivät kolme vuotta..en vaan yksinkertasesti pysty nukkuu sillon ku pitäs..elimistö on tottunu siihen että yöllä ei nukuta
2526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei auta muu, kuin ottaa itseään niskasta kiinni. Kyllä se siitä, pakotat vaan ittes aamusin ylös. Oon ite opiskellu kaks vuotta, oon melko tunnollinen, silti herääminen on aina yhtä tuskaista, enkä osaa mennä illalla ajoissa nukkumaan. Kierrä kaljahylly kaupassa kaukaa ja palkitse vaikka itsesi vasta viikonlopuksi, se auttaa tsemppaamaan ja sitten kalja maistuu varmaan paremmalta.

Äänestä

ihminen!
Sinun elimistösi joutuu tottumaan vielä monenlaiseen.
Kun olet muutaman viikon noussut aamulla aikaisin ja tehnyt ahkerasti työtä koko päivän, alkaa uni varmasti maittaa yöllä.
Kaljaa et tietenkään koulupäivinä voi kitata. Pitää olla teräkunnossa, että opinnot sujuisivat.
Elimistösi huokaa helpotuksesta, kun pääsee myrkyistä eroon.
Hyvää syksyn alkua ja onnea uudelle elämäntavalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koulut alkaa kirjoitti:

oon pitäny yli 3 vuotta taukoa koulusta..lopetin joskus 19 vuotiaana koulun..nyt alkas taas mutta oon niin koukussa kaljaan ja juon sitä ihan joka päivä ja oon valvonu yöt ja nukkunu päivät kolme vuotta..en vaan yksinkertasesti pysty nukkuu sillon ku pitäs..elimistö on tottunu siihen että yöllä ei nukuta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu