Äkkiä kokemuksia Lavinia huoneisto hotellista Alanyassa!`??
Kiitos jo etukäteen.
Kiitos jo etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
siisiti pieni ja viihtysä hotelli Alanyan itäpuolella
Itse asuin perheeni kanssa siellä viime kesänä viikon. Siisti, mutta vanhahko perushuoneistohotla. Sijaitsee siis itäisellä rannalla.Huoneistohotellille vievä katu on aika kapea ja siinä jyrää autoja paljon. Sinne päin on kapea jalkakäytävä on jotenkin ahdas ja korkeat jalkakäytävien reunukset. Oli tosi hankalaa liikkua se loppupätkä lastenrattailla.
Huoneistot siivotaan melko nopsaan ja lattiat jää likaisiksi. Keittiövarustus niukka,mutta kyllä niillä pärjää. Allasalueelle paistaa hyvin aurinko ja se oli ihan mukava.
Henkilökunta oli kait ihan ok,ei tullut sen kummemmin niiden kanssa juteltua. Ei kylläkään saatu pinnasänkyä koko viikossa,mutta sillehän ei voi mitään. Oli ilmeisesti sitten lapsia paljon?! Pahoittelivat tilannetta, mutta ei siinä muuta voinut kai tehdä. Oli kyllä hieman vaikeaa 1-vuotiaan kanssa...
Iltaisin siellä mökäs jotain iltaohjelmaa, hinnoista en tiedä se tarkempaa. Siinä on myös pieni mimimarket siinä respan yhteydessä. Hinnat?!
Ei siis mitään suurempaa moittimista, mutta en sinne kyllä uudestaan välttämättä halua. Tämä johtuu vain siitä "syrjäisestä" sijainnista.
Kysele jos haluat jotain tarkennusta?!
Huoneistot oli kuulemma peruskorjattu viime talven aikana. Eli nyt olivat uuden veroiset. Lienevätkö sitten todella olleet korjauksen tarpeessa koska edellinen sanoi että oli vanhahko. Nyt kyllä oli sitten laitettu tosi kivaksi. Ainoa ongelma oli se pieni kävelymatka keskustaan. Mutta joka ilta sen kuitenkin käppäilimme. Ihan suositeltava hotelli.
ps. yläkerran pienemmät huoneistot ovat tosi kauniit ja näköala aivan fantsu!! jos vain 2 henkeä matkalla suosittelen ehdottomasti yläkertaa!
milloin olet menossa alanyaan me mennään 21.9 hotelli on lavinia.