Onkos Imatralla/lähialueella missä ja minkä tasoisia koirahoitoloita?
Entä saako koiran hoitajia mistään nykyään? Ennen hoitajia, "dogsittereita" koulutti 4H, tuskin enää..
Kertokaapa te joilla on tietoa/kokemusta!
Koirahoitolat
8
5181
Vastaukset
- Ei enempää tietoa....
FRIARI TUULA
TASSUNIITYN KOIRAHOITOLA
puh.050-3805356
NISKALANTIE 69
56550 NISKA-PIETILÄ
ps. Jos jollain kokemusta, niin kertoilkaa....- koirakaveri
tuttujeni koira oli ollut siellä viikon hoidossa ja he ainakin olivat TOSI tyytyväisiä. Vuorokausi hinta taisi olla jotain 14 e / vrk ja siihen olisi ilmeisesti kuulunut myös ruoka mutta veivät omat eväät mennessä.
- Nimetönkoira
Erittäin hyviä kokemuksia Tuulan hyvästä hoidosta. Suosittelen lämmöllä.
- hoitoa!
Siinä ainut oikee hoito koirille.
- Naapurikaupunkilainen
Minkälaista hoitoa haluat itsellesi?
Olet nimittäin mieleltäsi todella sairas.
Tervejärkinen ihminen ei kirjoittele tuollaista tekstiä edes leikillään.
Mieti omaa terveydentilaasi ja hakeudu hoitoon.
Jos hoitosi on jo alkanut niin kerro terapeutillesi
agressioistasi. Vihassa eläminen ja negatiivisten asioiden ajattelu ja mielessä kehittely ei kuulu normaalin ihmisen elämään.
Toivon sinun pääsevän negatiivisista ajatuksistasi eläimiä kohtaan.
- Tyytyväinen hoidattaja
Hänellä on Rajavartiolaitoksen koiriakin hoidossa. Kaikilla eläimillä on oma turvallinen huoneensa, mistä pääsee ulos takakautta, omaan pihaansa, aidan läpi seurustelemaan lajitovereidensa kanssa.
Hinta on muistaakseni 15 euroa vuorokausi, mihin sisältyy ruoka ja päivittäinen lenkillä käynti. - dogsitter
vanha juttu tää, mut 4H-yhdistys kouluttaa edelleen silloin tällöin uusia dogsittereitä, itse valmistuin 2 vuotta sitten ja edelleen koiria hoitelen! =)
- 11-15=
Kuka helvetti taas kirjoittaa, vastailee koko ketjun? Voi vittu et on tyhmä ihminen.
Etkös tajua tolvana, että kaikki huomaa sinut yheksi ja ainoaksi kirjoittajaksi. TOLLIKKA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455150Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1241643Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151519Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501436- 141215
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4111081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol19906Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60827