Kun yritän avata tuota The Sims 2 peliä sillä yöelämää lisäosan levykkeellä (sillähän se pitää lisäosan asentamisen jälkeen avata?) niin näyttöruutu vain menee mustaksi enkä pääse tilasta eteenpäin muuta kuin resetoimalla koneen. Minulla on siis tuo alkuperäinen Sims 2 ja lisäosat yliopisto ja yöelämää, joista yöelämää viimeksi asennettu. En haluaisi poistaa ja asentaa peliä uudestaan koska kaikki rakennelmani häviäisivät. Kiitos jos joku viitsii auttaa =)
Ongelma avaamisen kanssa
tyttöpieni__
3241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ehkä koneen tehot ei riitä. kannattaa kattoo löytyykö täältä http://www.createphpbb.com/radola/viewforum.php?f=3&mforum=radola vastausta.
oon mä tällä koneella samaista peliä ennen pelannut... nyt ei sit enää vaan toimi
Tuota, oletko katsonut, että koneesi vastaa pelisi vaatimuksia, sillä mitä enemmän koneellasi on lisä-osia, sitä enemmän ne vaatii koneelta.
Oletko katsonut, että sulla on muistia tarpeeksi tai että koneesi tehot riittävät pelisi pyöritykseen. Entä kovalevytila, onko sitä riittävästi?
Vaikka peli toimisi lisä-osineen vähimmäis vaatimuksilla, niin ne kannattaa eina ylittä, niin että koneessasi on oikea näytön ohjain, muistia ja kovalevytilaa yli vaaditun, samoin kuin tehoja.
Kuulostaa nimittäin siltä, ettei koneesi jaksa käynnistää peliä jostakin syystä, vaan jumahtaa paikalleen.
Muistathan ennen pelin käynnistämistä sammuttaa kaikki taustalla olevat ohjelmat, virustorjunta ohjelman ja netin.
Peli hidastuu tavattomasti tai olla toimimatta, jos koneessa on liikaa ohjelmia taustalla, kun alkaa pelaamaan, etenkin jos vielä tehot ja muisti ei riitä.
Katso pelisi takakannesta ne vähimmäisvaatimukset ja vertaa niitä koneesi tämän hetkisiin asetuksiin ja jos et uskalla itse kaivella niitä tietoja, niin pyydä joku joka osaa nuo atk-hommat katsomaan ne sinulle. Sillä itse ei tietenkään kannata sorkkia koneensisältä, jos ei tiedä, mitä mitäkin kohta tekee.
Toivottavasti tästä on apuja sulle.