carina e nykii

vitutus

mikähän mahtas olla vialla ku ajaa tasasta 40kymppii ni rupee nykimää kone on 1,6 vm 97 britti

8

2159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 95->98

      nykimen helpotti huomattavasti.

    • vitoselta

      kakkoselle ja vot jo katos nykimine 40kympisä

    • tulpat

      Tarkastuta tulpajohtojen (ja tulppien) kunto. Eikä sitten sormin mennä huolimattomasti sorkkimaan tulnjohtoja koneen käydessä, voi saada mojovan iskun sormille.

    • tapaus oli ...

      Minun autoni myös nyki. (Mazda 626) Vikaa haettiin ja se löyty rikkinäisestä tulpanjohdosta. Yksi johto oli kokonaan poikki, alkuperäiset johdot, yli 15 vuotta vanhat. Uusin kaikki johdot ja meno tasaantui ja polttoaineen kulutus tippui.

    • omalla vastuulla

      Mahdollisia vaihtoehtoja:

      Rikkinäiset tulpanjohdot, huonot tulpat, pyörijässä paskaa, kone "tukossa", katti tukossa, lambdassa vikaa, ilmanputsari tukossa?

      Moneen otteeseen on tullu mainostettua samaa asiaa, itellä oli -97 1.6:nen Eemeli, joka ei kerta kaikkiaan liikkunu ja vetäny paljo paskaakaan ja nyki aivan hullun lailla pienissä nopeuksissa pienillä kierroksilla/tasakaasulla. Syynä tähän entinen omistaja joka oli ajellu koneen täysin tukkoon, niin karstanen pata kun olla vaan voi.

      Räimin kampetta aikani (kolmosella kiekat tappiin puolenkymmentä kertaa) ja johan alko vedot parantua ja nykiminen loppu. En toki ota vastuuta, jos joku moottorinsa hajottaa tuolla konstilla, niin se on huonompi homma, mutta omalla kohdallani se tehosi.

    • vitutus

      vikakoodit luettu kaikki ookoo vaihdoin silti virranjakajankannen pyörijän tulpanjohtosarjan mut nykiminen jatkuu ja ku antaa lämää ni kulkee paremmin mut ku ajelee hissukseen ni kyllä rupee nykii taas ei viittis lämä pohjas jatkuvasti ajaa

    • ei vituta yhtään sakuautoih...

      Tuli eka vika nyt 250 000 ajamallani -96 E malliin. Alko nykiin kiihdytyksessä. Merkkikorjaamossa korjasivat katkenneen johdon jostain alipaineanturista. Nyt odottelen seuraavaa vikaa, toivottavasti ei ennen 300 000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      63
      2584
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1545
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      974
    Aihe