MISSÄ ON SAAB 99 TURBO RALLIAUTO???

ONKO KENELLÄKÄÄN TIETOA MISSÄ MAHTAIS OLLA SAAB 99 TURBO RALLIAUTO, VÄRILTÄÄN VALKOINEN, KORIN ALAOSASSA KOLME ERISÄVYISTÄ SINISTÄ RAITAA.

AUTOLLA AJETTIIN JYVÄSKYLÄN SUURAJOISSA 1984.

AUTO MYYTIIN ETELÄ-SUOMEEN NIIHIN AIKOIHIN.

JOS SIIS TIEDÄT JOTAIN KO. AUTOSTA TAI TEKNIIKASTA NIIN LAITAPPA VIESTIÄ.

KAIKKI TIEDOT KIINNOSTAA.
72752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos kyse on siitä Jarmo Toivosen ajamasta yksilöstä niin pelkään pahoin että se ei ole myytävänä. Auto on tallessa Pohjois-Helsingissä. Paremmassa kunnossa kuin uutena. Mutta jos haluat yrittää niin kerro.

Äänestä
  • Juuri sitä autoa tarkoitan. Laita mailiin yhteystietoja [email protected]

    Äänestä

  • ... joka tapauksessa laita yhteystietoja tulemaan niin kerron miksi se kiinnostaa.

    Äänestä

Siellä toisella laatikolla olis tavaraa. Harri

Äänestä

Terve,
tämä nyt ei varsinaisesti koske ko. autoyksilöä,
mutta halusin vain ilmoíttaa, että minulla löytyisi Saabralli keräilykansioista (3 kpl)
hienoja kuvia / postikortteja / tarroja / lehtileikkeitä SAAB 96 V4:stä ja SAAB 99 EMS/Turboista. Kuskeina Stig Blomqvist, E.Påtaket Carlsson, Per Eklund, Ola Strömberg, Tom Trana, Simo Lampinen, Antero Laine, Leo Kinnunen, Tapio Rainio, Seppo Utriainen, Pertti Lehtonen, Jari Vilkas yms... Onko kenelläkään tietoa mistä näitä
Saab aiheisia kuvia / tarroja / postikortteja voisi vielä löytää lisää. Myös muut automerkit kiinnostaa, jos jollain olisi tietoa.
PS. oliko tämä ko. autoyksilö Ola Strömbergin tekemä,
sillä Olallahan oli aina sinisiä raitoja konepellissä poikittain ja kyljissä myös.
Voinko Saabia käydä katsomassa jossain?
Ilmoittelen numeroni, jos jota kuta aihe kiinnostaa ?

Äänestä
  • Auto ei ole Ola Strömbergin tekemä, vaan se on rakennettu täällä suomessa Saabin tehtaan ohjeiden mukaan käyttäen alkuperäisiä tehtaan ralliosia.

    Auto on edelleen olemassa, mutta sen näkeminen ei ole mahdollista. Omistajan yhteystiedot olen luvannut pitää luottamuksellisena.

    Äänestä

  • Moi
    Onko sulla kuvia AFC-23 kisoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AUTO HUKASSA!!! kirjoitti:

ONKO KENELLÄKÄÄN TIETOA MISSÄ MAHTAIS OLLA SAAB 99 TURBO RALLIAUTO, VÄRILTÄÄN VALKOINEN, KORIN ALAOSASSA KOLME ERISÄVYISTÄ SINISTÄ RAITAA.

AUTOLLA AJETTIIN JYVÄSKYLÄN SUURAJOISSA 1984.

AUTO MYYTIIN ETELÄ-SUOMEEN NIIHIN AIKOIHIN.

JOS SIIS TIEDÄT JOTAIN KO. AUTOSTA TAI TEKNIIKASTA NIIN LAITAPPA VIESTIÄ.

KAIKKI TIEDOT KIINNOSTAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu