TURVAVYÖ

xlneito77

Hei! Osaako joku sanoa kuinka pitkä on FINNAIRIN istuimen turvavyö? Olen xl nainen ja mietin että kuinka "häpeällistä" olisi joutua pyytämään lisäpätkää vyöhön..Kiitos asiallisista vastauksista ja oikein lämmintä loppu kesää teille kaikille!=)

5

882

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?!?!?!?

      vyö ainakin pitää olla kiinni, siinä mitään, mutta ajattele vieressä istujaa.

      • sanno

        niinkun sanoin kiitos ASIALLISISTA vastauksista!! ylempi oli enemmän loukkaava kuin asiallinen..


      • öälälsä
        sanno kirjoitti:

        niinkun sanoin kiitos ASIALLISISTA vastauksista!! ylempi oli enemmän loukkaava kuin asiallinen..

        Kommentti oli ihan asiallinen. Ei ole kivaa istua omalla paikallaan kun naapuri vyöryy syliin.


    • En tiedä mittaa, mutta olen itse XL kokoinen mies ja minulle se kyllä riittää reilusti ja jää jopa vähän varaa.

    • emo73

      Tarkkaa turvavyön pituutta en osaa sanoa, mutta kyllä melko kookkaatkin ihmiset ovat saaneet tavallisen turvavyön kiinni. Riippuu kait enemmän "kurvien" sijoittumisesta kehossa... Näin emon näkökulmasta voin sanoa, että jaan matkustajille noita jatkopaloja lähes päivittäin ja joskus jopa useita samalla lennolla eli on ihan arkipäiväistä meidän kannalta, eikä jatkopalan pyytämistä kannata häpeillä. Mukavampi on istuakin, kun turvavyö ei kiristä. Ja ainakin minä pyrin jakamaan jatkopalan sitä haluavalle matkustajalle huomaamattomasti, tekemättä suurempaa numeroa asiasta. Kysy siis vaan reilusti jatkopalaa henkilökunnalta ja oikein mukavaa matkaa sinulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1364
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      460
      1084
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      160
      651
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      47
      575
    5. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      187
      574
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      558
    7. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      41
      544
    8. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      533
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      517
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      516
    Aihe