Ruotsinkieli ei poistu

Tv1/TV2 kanavilta

Päättäjät ja "tiedottajat" sanoo että FST:n ohjelmat poistuisivat TV1 ja TV2 kanavilta. Tämä on vain hyssyttelyä. Kansa saa karvaasti syksyllä huomata että eivät ne mihinkään TV1 ja TV2 kanavilta kadonneet. Korkeintaan vähenevät.

RKP on sen verran voimakastahtoinen ollaksen pikkupuolue että sen tahtoon alistuu niin valtiovalta kuin Ylen johtokin ja täytyy muistaa että Ylen johdossakin on ruotsikielisiä jotka haluaa säilyttää pakkoruotsin näennäisesti suomenkielisillä kanavilla.

Pakkoruotsi tv:stä ei katoa mihinkään ennenkuin RKP on suistettu vallasta ja sen tahtoa lakataan kuuntelemasta! Siksi kannattaa miettiä hetkisen ketä äänestää seuraavissa vaaleissa.

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgbtgb

      Sivulla
      http://www.yle.fi/etusivu/navigation/chat_content_all.html
      lukee mm. seuraavaa:

      Siirtyvätkö FST:n ohjelmat kokonaan pois TV1- ja TV2-kanavilta kun analoginen lähetystoiminta loppuu? En ole täsmällistä vastausta löytänyt edes FST:n nettisivuilta. Toivottavasti siirtyvät.

      Olli-Pekka Heinonen: FST:n ohjelmat siirtyvät kokonaan omalle kanavalleen syyskuun alussa.

      ja

      Tullaanko kaikki FST:n ohjelmat siirtämään omalle kanavalleen ja koska tämä viimein tapahtuu, jotta kakkoselta avautuu ohjelma-aikaa muille lähetyksille?

      Olli-Pekka Heinonen: Näin tulee tapahtumaan parin viikon kuluttua syyskuun alussa.

      sekä

      Miksi joitakin FST5:ltä tulevia ohjelmia lähetetään samaan aikaan myös kakkosella?

      Olli-Pekka Heinonen: Toistaiseksi eli elokuun loppuun saakka FST5:n maanantain ohjelmisto lähetetään myös YLE TV2:ssa. Syyskuun alusta eli kahden viikon kuluttua YLE TV2:n maanantain ohjelmisto muuttuu niin, että se on uutta, kokonaan kotimaista tai suomeksi tekstitettyä ohjelmaa. FST5:n ohjelmisto tulee tällöin nähtäväksi ainoastaan FST5 -kanavalla eli samanaikaista, samansisältöistä lähetystä ei ole enää syyskuun jälkeen. Ohjelmiston tarjonta siis monipuolistuu ja kasvaa.

      Usko jo.

      • sitten kun

        RKP on saatu pois johtamasta tätä maata ja pakkoruotsi pois! En siis provoile vaan sanon sen totuuden mitä koitetaan peitellä kovastikin tässä hyssyttelymaassa!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe