Mirrix matolääke

onko näin?

Että se kerta annos riittää, uhden kerran siis vain annan?

Eilen annoin kissanpennulle ja tänään oli matoja kakassa, luotanko siihen että tää kerta riittää. Varmaan paras uusia lähiaikoina?

2

1015

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riittää

      pennulle kerta-annoksena, anna kuitenkin varulta vielä toinen annos kahden viikon kuluttua, jos vielä huomaat matoja toista vielä kerran sen kahden viikon jälkeen. Madot pitäisi olla kadonneet. Pennulle hyvin riittää Mirrix, koska pennulla ei ole muita matoja kuin suolinkaisia ja Mirrix on siihen sopiva, ei liian tuju aine. Myöhemmin sitten siirryt vahvempiin aineisiin esimerkkinä vaikka kolmena perättäisenä päivänä annettava Axilur.

      • auttaa kuin pitää

        Eikös se matolääkkeen idea ole että ne madot tulee kakan mukana pois suolista? Liikkuiko ne madot vielä? Mielestäni mirrixin ainakin pitäisi lamauttaa ne madot jotta ne pääsevät kaikki ulos kakan mukana :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe