Oon 18-vuotias tyttö ja olen muuttanut juuri Brisbaneen. Asun täällä huhtikuuhun asti ja kaipailen suurinpiirtein ikäistäni seuraa baareihin , kahviloihin, shoppaileen ym. Löytyykö ketään?
Vastaukset 4
- brisbaneeen
moikka.. olen tulossa parin viikon kuluttua brisbaneen.. laita viestiä [email protected]
t: kalle - niinuniinu
Heipahei Karo!
Makin olen juuri muutanut Brisbaneen ja koska kaverit jai suomeen niin oon koittanu tehda tuttavuutta muihin backpackereihin ja suomalasiin. Meeppa www.dundernews.com sivuille, sileta loytyy paljon Brisbanessa asuvia suomalaisia. Ollaan itseasiassa ens keskiviikkona menossa pubiin situmaan iltaa ja nahdaan queen Streetin Hangry Jacksin edessa kuudelta, joten tervetuloa sekaan!
Ootko backpackeri? Vai mitas puuhastelet taalla? Missapain asut?
Nina
mun aussinumero on muuten 0423428093 ja siihen saa soittaa kun vaan kaveria kaipailee.- karo88
Olisko sulla sähköposti osotetta tai mese? vois jutella. Oon tän viikon viellä kielikoulussa, mutta olis kiva tavata ja mennä jonnekkin. En päässyt tapaamiseen koska netti ei oikein toiminut viimeviikolla enkä nähnyt sun viestiä. ollaan yhteyksissä.
- mira k-88
heips,
Olen tulossa lokakuun loppu vaiheessa brisbaneen au pairiksi n. puoleksi vuodeksi eteen päin. Olisi mahtavaa, jos voisit laittaa vistia mailiini: mira.kirvesmaki [at] gmail.com. Itsekin kaipailen seuraa sitten kun vain sinne asti pääsen :)
-Mira
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361912
- 41570
- 25480
- 37425
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne54411Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393- 53385
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6377- 32371
- 39358