6280 etukansi

Saako sen jotenkin irti?????? kiitos etukäteen jos joku osaa neuvoa. Pitäis saada roskat pois sieltä kun jostain on näytön alle päässyt.
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sen aina auki saa ja ehjänä.. Tarvitsen mielellään muovisen ohuen kiilan/liuskan, jolla saat "kynnet" avattua. Avaa slide ja liu´ta työkalu kuoren väliin ylhältä aloittaen, sitten molempien sivujen yläpäistä vedät alaspäin sivut auki ja kun kuori on noussut irti, vedät sen varoen pois alasuuntaan. Tarkkana kannattaa toki olla, ettei samalla saa "kynsiä" rikki ja väkisin ei kannata yrittää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


srn kirjoitti:

Saako sen jotenkin irti?????? kiitos etukäteen jos joku osaa neuvoa. Pitäis saada roskat pois sieltä kun jostain on näytön alle päässyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu