Tarvitaan Orjia Kätönkoululla!!!!!

Eikö kaupunki raski enää palkata näitä työttämiä Kätönlahdenkoululle töihin kun pitää koululaisilla teetää ns.ORJATYÖNÄ. Vai maksaako kaupunki palkan vai iletäänkö vielä pitää ihmisiä ruokapalkalla töissä?
Eikö olisi ollut halvempi ottaa remontin ajaksi käyttöön niitä lakkautettuja kouluja, mitä vuokrata parakkeja?(kyyditys vuokrarahoilla)
61145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen pitkälti samaa mieltä kuin Kainarin kolumnisti allaolevassa linkissä.
lisäksi: nykyajan koululaiset ovat
veteliä tyhjästä valittajia, uusavuttomia, kaikki pitäisi heille tehdä valmiiksi.http://www.kainuunsanomat.fi/a/2007/08/14/kolumni.shtml

Äänestä

  • kainarin mukaan jonkinmoinen isku sunnuntain vastaisena yönä, iskussa käytetty mm. ulosteita. Aika perseesstä tuollainen homma, kirjaimellisesti.

    Kakka tuli, PYYHKIMÄÄN!

    Äänestä

Jos eivät jaksa omaa pulpettiaan siirtää vähän matkaa niin jo on laiskuus huipussaan.
Jaksaavathan nuo kuitenkin kesälomalla kantaa kaljapusseja, vetää röökiä, haistella limaa ja särkeä paikkoja...

Eipä kyllä, siinä olet oikeassa että olisiko ollut järkevämpää tosiaan käyttää joitain jo vapaina olevia tiloja.

Äänestä
  • Työttömät ihmiset mielissään varmasti kantaa niitä pulpetteja; Oppilaat on koulussa opiskelua -ei pulpettien kantoa/koulun remontointia varten.

    Äänestä

  • ""LIHAVA LAISKA P... kirjoitti:

    Työttömät ihmiset mielissään varmasti kantaa niitä pulpetteja; Oppilaat on koulussa opiskelua -ei pulpettien kantoa/koulun remontointia varten.

    ää..tulkaa ite sinne kouluun opiskelemaan..ei se nyt haittaa jos joutuu kantamaan jotain pulpetteja, mutta joka paikassa haisee se home, ja ilmastointeja ei voi pitää päällä kaikilla on kuuma ja päätä särkee..eikä tietenkään ole mitään luokkaa vapaana niin puoli tuntia menee jo siihen kun yritetään löytää jonkinlaista tilaa esim. jotain varastoa jossa voi sen tunnin pitää!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Opetustako? kirjoitti:

Eikö kaupunki raski enää palkata näitä työttämiä Kätönlahdenkoululle töihin kun pitää koululaisilla teetää ns.ORJATYÖNÄ. Vai maksaako kaupunki palkan vai iletäänkö vielä pitää ihmisiä ruokapalkalla töissä?
Eikö olisi ollut halvempi ottaa remontin ajaksi käyttöön niitä lakkautettuja kouluja, mitä vuokrata parakkeja?(kyyditys vuokrarahoilla)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu